ZMĚNA ČASU UTKÁNÍ: Čáslav - Náchod, neděle 27.9. od 15:00 hod.!!!

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Vítězná generálka se Spartou

Generálka na ČFL se nám z pohledu výsledku a herního nasazení podařila na jedničku.

Na druhou stranu musíme sportovně uznat, že nám vyšlo skoro vše, soupeř, ačkoli měl celý zápas lehkou územní převahu, se trápil střelecký. Hned po prvních třech minutách to mohlo být 0:2, to když nám hned ze začátku dvakrát hráčky Sparty utekly a jen jejich nepřesné zakončení znamenal bezbrankový stav. Naopak, náš rychlý protiútok ze sparťanského rohu, kdy Jelínková urychlila výkop a Fojtíková se prosadila na míči a nezaváhala, znamenal vedení - 1:0
Poté se hra oboustranně uklidnila a vše podstatné se odehrávalo ve středu hřiště. V 10. minutě jsme zahrávali rohový kop, který sparťanky odvrátily na naše kopačky, míč se vrátil zpět k Němcové a ta přesným centrem poslala míč na hlavu Burešové - 2:0.
Od této chvíle jsme byli lepší my, šla nám kombinace a soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili.
Běžela 27.minuta, kdy se zastřelovala Burešová a odražený míč se dostal k Jehličkové, která si ho přistrčila z otočky a překrásnou střelou z 28 metrů nedala gólmance Sparty šanci - 3:0
Z mého pohledu jsem před utkáním počítal s podobným výsledkem v poločase, ale obráceně. Nicméně hráčky Sparty nás po třetí brance dost zatlačily na naši polovinu, ale jejich postupný útok postrádal nápad a naše děvčata stačila míče odvracet. Celé utkání byla Sparta nebezpečná hlavně v přechodové fázi, kdy nás rychlostně přehrávala a zejména úniky po pravé straně a náběh na přihrávku do vápna v několika případech likvidovala Jelínková.
Avšak do poločasu naši nepozornost přeci jen soupeř dokázal využít, ve 34. minutě snížil na 3:1
Střelecky se v první půli prosadila ještě jednou Fojtíková, která opět svou rychlostí pohotově zakončila - 4:1

Do druhé půle nastoupil soupeř s novými hráčkami, kterých v průběhu utkání vystřídal 9, ale v 57. minutě se opět prosadila Burešová, která pohotovou střelou na zadní tyč zvýšila stav na 5:1
Soupeř hrozil z úniků z pravé strany, kterou jsme v průběhu celého zápasu nebyli schopni eliminovat a celkově snížil na 5:3
V 86. minutě se nám zranila Truhlářová, která po střetu nekoordinovaně spadla na levý loket, přivodila si zranění a byla odvezena rychlou záchr. službou. Na stavu utkání už se nic nezměnilo.

Závěr: po dnešním výkonu musím být s předvedenou hrou celého mužstva spokojený. I když byl soupeř po celé utkání fotbalovější s rychlým přechodem do útoku, naše děvčata bojovala, zodpovědně se vracela a protože to tak někdy ve fotbale je, že do čeho kopnete, skončí v brance, dnes jsme byli šťastnějším týmem my. Jen doufám, že jsme si to štístko nevybrali předčasně. Na druhou stranu se holky opět přesvědčily, že hrát se dá s každým soupeřem, musí se prostě makat pro mančaft.

Odkaz na článek a fotogalerii zde.

5 : 3
(4 : 1)

AC Sparta Praha B

4. min Barbora Fojtíková
10. min Světlana Burešová
27. min Markéta Jehličková
42. min Barbora Fojtíková

57. min Světlana Burešová