Neděle 8. 9. 2019 14:00 FK Teplice - SK Olomouc Sigma 2:1 (1:1)

Neděle 8. 9. 2019 14:00 FC Hradec Králové - ABC Braník 5:0 (2:0)

Sobota 7. 9. 2019 14:30 FK Čáslav - SK Líšeň 2:3 (1:2)

Sobota 7. 9. 2019 14:00 FC Praha - FC Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Sobota 14. 9. 2019 11:30 FC Baník Ostrava - FK Čáslav

Sobota 14. 9. 2019 15:00 SK Olomouc Sigma - FC Praha

Neděle 15. 9. 2019 14:00 FC Hradec Králové - FK Teplice

Neděle 15. 9. 2019 14:30 ABC Braník - SK Líšeň

Více informací o odehraných zápasech a následujících kolech najdete zde.

• Jako již tradičně před utkáním upozorňujeme hráčky na silnější a slabší články soupeře, kterého máme lehce vypozorovaného a víme, na čem toto mužstvo staví, tak přesně naopak naše mužstvo zareagovalo a po našich hrubých chybách vedly soupeřky už v 16. minutě 0:2!

,,Sami sebe trestáme nepřesností v rozehrávce, kdy v momentě přechodu do útoku „namažeme“ nepřesnou rozehrávkou míč na soupeřovu kopačku a do otevřené obrany nestihneme zareagovat na centr soupeře, kdy rychlá Hrabaňová jde dvakrát sama na gólmanku a bez problémů obě šance zužitkuje.

Co je platná územní převaha, kdy hrajeme 75 minut z celého utkání na soupeřově polovině, jdeme dvakrát sami na gólmanku, ale naše koncovka je více než žalostná. Je pravda, že se snažíme o hru po zemi, přesto se nevyvarujeme zbytečných nákopů míčů do území nikoho, pomalá hra bez pohybu a změny místa, což je pochopitelně „voda na mlýn“ pro mladé, rychlonohé hráčky Brna, obzvláště na mokrém travnatém terénu.

Nemohu říct, že si soupeř vítězství za předvedený výkon zasloužil, ale dovedl na 80% využít nabídnutých šancí a to rozhodlo. Naše trápení, jak při pohybu na hřišti, tak v proměňování šancí, pokračuje.

Třetí branka v naší síti jen podtrhla předešlé, kdy v době našeho největšího náporu uděláme hrubou chybu v rozehrávce a soupeř opět z okamžitého protiútoku do otevřeného prostoru zacentruje a stačí mu přesný centr na volnou Hrabaňovou, která hlavou zvyšuje na 1:3, čímž je veškerá snaha u konce a 70 minut dřiny se v ten okamžik stává zbytečností.

Již přípravné utkání s Jihlavou nám ukázalo, že nám po zranění Martinez a Rosprimové budou chybět rychlonohé útočné hráčky. Dále nám chybí větší dravost a důraz ve hře jedna na jednu, nedovedeme se prosadit a lehce ztrácíme hodně míčů ač už nepřesností, nebo pohybem.

K tomu se přidala neúčast Karafiátové (dovolená) a Klozové (nemoc) v zadních řadách."

Fotografie ze zápasu 1. kola proti SK Líšeň naleznete zde.

2 : 3
(1 : 2)

SK Líšeň

3. min ❌

16. min

33. min Nikola Váňová

💤

74. min

90. min Světlana Burešová