ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Z Hodonína za tři body

K dalšímu druholigovému utkání zajížděly čáslavské fotbalistky na Moravu, kde se utkaly s domácím celkem Hodonína. Hostující trenéři se opět museli obejít bez několika zraněných hráček základního kádru. Domácí celek, ač oslaben o střelkyni Psotkovou, která odešla do Slovácka, a svou současnou nejlepší hráčku Bláhovou, nyní v trestu, je stále kvalitním týmem, což předvedl od první minuty. Naopak Čáslavandy začaly utkání „pozvolným rozbíhacím procesem“, kdy jim chvíli trvalo, než se zahřály na provozní teplotu. A ta, když se dostaví, jsou schopny hrát s každým týmem kvalitní fotbal, jenže přišla až ve druhé části hry.

„V kostce a pár větami lze říct o utkání, že jsme ho měli od první minuty pevně ve své režii, bohužel ani z tisíciprocentních tutovek nejsme schopni rozhodovat utkání, pak nastane psychický útlum, kdy si nevěříme a obvykle to zlomíme, až když už začínáme být nervózní ze stavu utkání. To jsme schopni zařadit i vyšší rychlost a hned je to na kvalitě utkání znát,“ hodnotil utkání jeden z čáslavských trenérů Jindřich Vaněček.

Úvodní branka utkání přišla po čtvrt hodině hry a radovaly se hostující hráčky. Buchtová si vyměnila míč s Burešovou, která umístila střelu přesně k tyči - 0:1. Druhou branku přidaly hostující hráčky až ve druhém poločase, kdy se hra odehrávala převážně na polovině domácích hráček, a to po sólové akci Martinézové - 0:2. Svou převahu, jak střeleckou tak i herní, korunovaly čáslavské fotbalistky krátce na to, když Buchtová přesně našla Vaněčkovou a ta poslala potřetí míč za záda Aujeské - 0:3

„Náš celek se stále ještě hledá, zatím není v týmu výrazná osobnost, která by to vyhecovala, dala hře herní styl a bohužel dle toho vypadá i naše hra,“ zakončil Vaněček.

Kompletní výsledky 12. kola:

1.FC Olomouc vs. ABC Braník 0:2 (0:0)

FC Nesyt Hodonín vs. FK Čáslav 0:3 (0:1)

FK Pardubice vs. FK Teplice 7:0 (2:0)

FK Rakovník vs. SK Líšeň 2:2 (0:2)

Následující 13. kolo:

1.FC Olomouc vs. FK Pardubice