Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

Zápas rozhodl jediný gol

Základní část druhé nejvyšší soutěže fotbalistek pomalu finišuje.  Čáslavské fotbalistky zavítaly v předposledním kole základní části na jih Moravy, kde je čekal třetí celek tabulky, tým Hodonína, odkud si brankou Burešové přivezly tři body. Hostující trenéři se potýkali opět se sestavou, neboť postrádali zraněné Karafiátovou s Kovaříkovou.

Čáslavským hráčkám vyšel úvod utkání, kdy z počátečního tlaku vytěžily vedení. Rohový kop Brothánkové zužitkovala v 9. min Burešová, která si dobře naběhla na míč a lehkou tečí nasměřovala lob za záda dobře chytající domácí gólmanky Horákové - 1:0.

„S mužstvem Hodonína máme zatím kladnou bilanci, kdy jsme všechna dosavadní utkání vyhráli a samozřejmě jsme na tuto bilanci chtěli navázat a konečně prolomit „jarní trápení“. V prvním poločase jsme na soupeře doslova vlétli, všude jsme byli dřív a bylo to také znát na gólových šancích, kterých bylo za prvních 45 minut celkem pět,“ začal hodnotit utkání jeden z čáslavských trenérů Vaněček a pokračoval: „z pohledu vítězství jsme úkol splnili, z pohledu kombinační hry nastalo velké zlepšení a to zejména zásluhou zadní řady, kdy se snažíme míče udržet na kopačkách a postupnou kombinační hrou přecházet do útočné fáze. Ovšem z pohledu gólového zhodnocení, jsme zatím zlepšení neudělali.“

„Musíme poděkovat našim holkám za vcelku dobrou hru, nasazení a chvílemi i pohlednou kombinační hru. Naše děvčata zahrála zodpovědně a i přes neúčast dvou hráček základní sestavy se s utkáním vyrovnala velmi dobře a vítězství si za předvedenou aktivní hru a odehraných 75 minut na půlce soupeřek zasloužila. Je potřeba aby se už chytla naše útočná dvojice, což se ještě v jarních zápasech nestalo,“ dodal Vaněček.

FC Nesyt Hodonín

9. min Světlana Burešová