Závěr sezony s předčasně ukončeným zápasem

O víkendu se hrálo poslední kolo druhé nejvyšší soutěže fotbalistek, ve kterém čáslavské hráčky hostily celek Hodonína, kde nedávno utrpěly jedinou porážku v soutěži.

4DFK Bohemians 190529:836

Domácí hráčky, jako lídr soutěže, měly soupeřkám co vracet a přistoupily k utkání opravdu zodpovědně, i když vítězství v soutěži už měly dávno zajištěné. Tým Hodonína, podle slov trenéra Lahvičky, přijel nekompletní a to z různých důvodů. Od úvodních minut bylo jasné, že Čáslavandy nechtějí zopakovat výkon ze hřiště soupeře a utkání měly zcela ve své režii. V každém případě si Čáslavandy zahrály v podstatě na jednu branku, neboť mimo ojedinělých útočných snah soupeřek se vše podstatné odehrálo na jejich polovině hřiště, a tak měl zápas nádech exhibice. S narůstajícím skóre narůstala zranění na straně hráček Hodonína, které byly v tu chvíli zralé na ručník, až rozhodčí Holakovská v začínající 73. minutě utkání ukončila pro malý počet hráček na straně soupeře.

Bezprostředně po utkání předal čáslavským fotbalistkám pan Mužík, sekretář FAČR, pohár pro vítěze 2. ligy žen, což bylo příjemné zakončení odpoledne a pak už vypukly oslavy mistryň druhé ligy.

„Co k utkání říct. Nevím, jak to pojal Hodonín, ale my jsme se na utkání připravovali tak, jako na každé jiné. Děvčata se těšila, že si v posledním utkání sezóny zahrají pěkný fotbálek. Tak si alespoň s chutí zastřílela. Na soupeři bylo vidět, že to každou chvíli zabalí, proto jsme s Jindrou střídali ještě před poločasem, aby si alespoň nějaký čas zahrály všechny hráčky. Jinak musíme našim děvčatům poděkovat a poblahopřát k vítězství ve druhé lize, za předváděnou hru si vítězství zcela zasloužila,“  řekl k utkání jeden z čáslavských trenérů Ivo Ducheček.

Jenže málokdo by čekal, že je potká stejný osud jako tým mužů v roce 2009, kdy si rovněž zajistili postup do 1. ligy. „Zvítězili jsme zaslouženě, děvčata po celou sezónu podávala stabilní, výborné výkony. Jediná prohra za celou sezonu hovoří za vše. Splnili jsme cíl, který jsme si před sezónou dali a to, vyhrát soutěž. První ligu si zřejmě ale nezahrajeme. Svaz má podmínku, že týmy hrající nejvyšší soutěž žen musí mít nejméně tři mládežnické dívčí týmy, což bohužel tady není. V klubu máme dívčí týmy, ale to však nestačí,“ sdělil jeden z trenérské dvojice Ivo Ducheček. To však nemění nic na faktu, že je to obrovský úspěch!

10 : 0
(8 : 0)

FC Nesyt Hodonín

10. min Michaela Truhlářová

11. min Alena Buchtová

14. min Klára Čápová

26. min Světlana Burešová

31. min Klára Čápová

33. min Alena Buchtová

43. min Světlana Burešová

44. min Klára Čápová

64. min Klára Čápová

67. min Alena Buchtová