Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

Závěr sezony s předčasně ukončeným zápasem

O víkendu se hrálo poslední kolo druhé nejvyšší soutěže fotbalistek, ve kterém čáslavské hráčky hostily celek Hodonína, kde nedávno utrpěly jedinou porážku v soutěži.

Celková tabulka umístění - 2. liga žen 2017/18 - nadstavba postup
POŘADÍTÝMSKOREBODY
1FK Čáslav89:3353
2SK DFO Pardubice55:3141
3FC NESYT Hodonín56:5732
4ABC Braník57:4525
Celková tabulka umístění - 2. liga žena 2017/18 - nadstavba sestup
POŘADÍTÝMSKOREBODY
1FC Zbrojovka Brno51:4428
2FK Rakovník46:6322
31. FC Olomouc38:6521
4DFK Bohemians 190529:836

Více fotek zde: https://www.rajce.net/a15249853

Domácí hráčky, jako lídr soutěže, měly soupeřkám co vracet a přistoupily k utkání opravdu zodpovědně, i když vítězství v soutěži už měly dávno zajištěné. Tým Hodonína, podle slov trenéra Lahvičky, přijel nekompletní a to z různých důvodů. Od úvodních minut bylo jasné, že Čáslavandy nechtějí zopakovat výkon ze hřiště soupeře a utkání měly zcela ve své režii. V každém případě si Čáslavandy zahrály v podstatě na jednu branku, neboť mimo ojedinělých útočných snah soupeřek se vše podstatné odehrálo na jejich polovině hřiště, a tak měl zápas nádech exhibice. S narůstajícím skóre narůstala zranění na straně hráček Hodonína, které byly v tu chvíli zralé na ručník, až rozhodčí Holakovská v začínající 73. minutě utkání ukončila pro malý počet hráček na straně soupeře.

Bezprostředně po utkání předal čáslavským fotbalistkám pan Mužík, sekretář FAČR, pohár pro vítěze 2. ligy žen, což bylo příjemné zakončení odpoledne a pak už vypukly oslavy mistryň druhé ligy.

„Co k utkání říct. Nevím, jak to pojal Hodonín, ale my jsme se na utkání připravovali tak, jako na každé jiné. Děvčata se těšila, že si v posledním utkání sezóny zahrají pěkný fotbálek. Tak si alespoň s chutí zastřílela. Na soupeři bylo vidět, že to každou chvíli zabalí, proto jsme s Jindrou střídali ještě před poločasem, aby si alespoň nějaký čas zahrály všechny hráčky. Jinak musíme našim děvčatům poděkovat a poblahopřát k vítězství ve druhé lize, za předváděnou hru si vítězství zcela zasloužila,“  řekl k utkání jeden z čáslavských trenérů Ivo Ducheček.

Jenže málokdo by čekal, že je potká stejný osud jako tým mužů v roce 2009, kdy si rovněž zajistili postup do 1. ligy. „Zvítězili jsme zaslouženě, děvčata po celou sezónu podávala stabilní, výborné výkony. Jediná prohra za celou sezonu hovoří za vše. Splnili jsme cíl, který jsme si před sezónou dali a to, vyhrát soutěž. První ligu si zřejmě ale nezahrajeme. Svaz má podmínku, že týmy hrající nejvyšší soutěž žen musí mít nejméně tři mládežnické dívčí týmy, což bohužel tady není. V klubu máme dívčí týmy, ale to však nestačí,“ sdělil jeden z trenérské dvojice Ivo Ducheček. To však nemění nic na faktu, že je to obrovský úspěch!

FC Nesyt Hodonín

10. min Michaela Truhlářová