ČÁSLAVKUTNÁ HORA B
1:15(0:6)
ne 10. 4. 2022 11:30 @ Atletické hřiště, Žáci - mladší Okresní přebor skupina A, 11. kolo

Až moc omluvenek. Kutná Hora si lehce zatrénovala

Jen torzo z jindy početného hráčského kádru čáslavského fotbalového týmu kategorie U11 zahájilo v neděli 10. dubna jarní část okresního přeboru mladších žáků. Duel s kutnohorskou Spartou se tak stal zcela jednoznačnou záležitostí neporaženého lídra tabulky.

FK Čáslav C – Sparta Kutná Hora B 1:15 (0:6)

„Byli jsme nedůstojným soupeřem a nebýt výpomoci dívek, tak bychom ani nemohli hrát. Holky měly ve stejný den před sebou zápas v Tupadlech, navíc v chladném aprílovém počasí, ale nenechaly nás ve štychu. Patří jim za to velké poděkování,“ zdůraznil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Rodiče jeho svěřenců postupně za děti posílali omluvenky, hned tři pak ještě ráno v den zápasu. Na střídání tak zbyl pouze jeden náhradník, ale ani to po několika odehraných minutách neplatilo, protože D. Lebeda si stěžoval na bolest hlavy a P. Havránkovou píchalo v koleně. Ta stejně jako E. Kolářová nastoupila proti bývalým spoluhráčům, druhá jmenovaná dokonce proti svému o rok mladšímu bratrovi.

„Po výpadku dvou třetin hráčského kádru to z naší strany bylo tentokrát i kvůli počasí spíš o morálu, než o tom, abychom se kvalitnímu a neporaženému týmu z Kutné Hory nějakým způsobem vyrovnali. To bychom museli být v kompletním složení a navíc předvést hodně povedený výkon,“ uznal kvalitu soupeře Luboš Hájek.

Pochvalu si od něj vysloužil i obránce Š. Mariani, nejlepší hráč v čáslavském dresu a autor čestného gólového úspěchu, který zaznamenal po rohovém kopu J. Pauly. „Bez něj bychom branek inkasovali ještě víc,“ naznačil Luboš Hájek.

Další těžká zkouška hned v úvodu jara čeká Čáslav v sobotu 16. dubna od 10.30 hodin na hřišti druhé Zruče nad Sázavou.

Branka a asistence Čáslavi: Š. Mariani (J. Paula) - 1:9. Rozhodčí: D. Mucha. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav C: J. Šouba - L. Hájková, Š. Mariani, E. Skaláková - D. Lebeda, J. Paula, E. Kolářová - P. Havránková. Průběžně střídal: D. Nikolaev. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Vrdy - Uhlířské Janovice 1:2, Zruč nad Sázavou - Křesetice/Malešov 7:1, Sázava - Malín 10:0, Chotusice - Suchdol 7:1, Církvice - Hlízov nehráno.