341_20220519_153633.jpg

Bod byl blízko, Chotusice se na vítězství dost nadřely

Série zlepšeného herního projevu čáslavských fotbalistů kategorie U11 pokračovala v neděli 15. května v Chotusicích. Hosté tam až do samého závěru mistrovského zápasu usilovali o bodový zisk, a i když to nakonec nevyšlo, mohli hřiště opustit se vztyčenými hlavami.

FK Chotusice 1932 – FK Čáslav C 3:2 (2:2)

Výhry Chotusic z posledních dvou vzájemných zápasů na zeleném trávníku - na podzim 5:2 venku a v zimní přípravě 11:2 doma - dávaly předem tušit, kdo asi získá další tři body do tabulky okresního přeboru mladších žáků, ovšem čáslavští mladíci se s rolí outsidera jen tak nehodlali smířit, a sice ani poté, co vlastně z prvního protiútoku soupeře velmi brzy inkasovali.

Na rozdíl od generálky na jarní část sezony, kdy se na začátku dubna prakticky hrálo jen na jednu branku, to byl tentokrát vyrovnaný a zajímavý fotbal. Čáslavi se díky spolupráci stopera L. Jelínka s útočníkem T. Pekhartem dvakrát podařilo srovnat skóre, nicméně domácí celek se v úvodu druhé půle opět ujal vedení, které si už přes veškerou snahu hostů vzít nenechal.

„Potřetí jsme zbytečně inkasovali v naší hluché pětiminutovce po změně stran,“ zalitoval čáslavský trenér Luboš Hájek. Jeho svěřenci pak alespoň o remízu bojovali ze všech sil, do útoku se na konci utkání opakovaně vydal i brankář T. Klapal, ale Chotusice se o výhru připravit nenechaly. Nejblíže vyrovnání byl T. Pekhart, když napálil míč do tyče.

„Sice jsme o gól prohráli, ovšem smutek nebyl na místě. Proti fyzicky vyspělejšímu soupeři jsme odehráli zápas, který se musel divákům líbit, a my jsme tomu výkonem hodně přispěli. Opět můžu svůj celý tým jen pochválit, jmenovitě tentokrát trio bojovníků z obrany - Libora Jelínka, Štěpána Mariani a Petra Zeleného,“ řekl Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: T. Pekhart (L. Jelínek) - 1:1, T. Pekhart (L. Jelínek) - 2:2. Rozhodčí: J. Šnábl. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav C: T. Klapal - L. Hájková, L. Jelínek, Š. Mariani - O. Rek, J. Paula, M. Černý - T. Pekhart. Průběžně střídali: D. Lebeda, P. Zelený, D. Nikolaev, M. Zikmunda, T. Jeřicha, J. Jeřicha. Trenéři: L. Hájek, M. Kotrba.

Zbývající výsledky: Vrdy - Sázava 2:4, Zruč nad Sázavou - Církvice 6:0, Uhlířské Janovice - Hlízov 10:2, Křesetice/Malešov - Kutná Hora B 0:16, Suchdol - Malín 4:1.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!