147_20240430_091055.jpg
843_20230811_114740.jpg

Budeme potřebovat každý bod, má jasno trenér čáslavské rezervy Junek

Čáslavská rezerva bojovala v minulém ročníku o setrvání v krajské I.A třídě do posledního kola. Povedlo se a tým bude nastupovat ve stejné soutěži. Mužstvo v létě trénovalo se starším dorostem, kádr nedoznal žádných změn. Trenér Junek bude muset využívat kluky z dorostu a hlavně divizního A týmu. To je úděl rezervních týmů.

Jak sám trenér čáslavského béčka Vratislav Junek uvedl, příprava nebyla zdaleka podle jeho představ. „Byla hodně rozporuplná,“ hlesl kouč. „Máme málo hráčů, proto jsme celý tréninkový proces spojili s kategorií U19. Juniorka je na tom v současné době hůř než než na jaře, co se týče počtu hráčů. Je to složité,“ ulevil si Junek.

Béčko sehrálo jen dva přípravné mače. „V Přelouči jsme sehráli pěkné utkání, nastoupilo za nás šest dorostenců a nehráli vůbec špatně. Jenže tito kluci hrají divizi dorostu a to je pro klub pochopitelně důležitější než rezerva. S Tisem jsme prohráli o gól dva tři a tam už jsme měli spíše kluky z lavičky áčka. Tento výkon ale nebyl přesvědčivý,“ podotkl kouč čáslavské rezervy.

U rezervních týmů bývají změny v kádru vždy skoro výjimečné, jiné to není ani u toho čáslavského. „U nás nejsou žádné,“ vypálil okamžitě Junek. „Měl přijít Para z Hlízova, ale na tréninku ještě nebyl. Je nás teď méně než na jaře a z toho jsem zklamaný,“ přidal kormidelník.

Béčko je tak odkázané hlavně na pomoc divizního A týmu. „Spolupráce být musí, bez toho by to v žádném případě nešlo. Pro hráče, kteří nebudou vytížení v áčku, je důležité, aby hráli,“ má jasno Junek.

Cíle mužstva před novou sezonou jsou tak hodně skromné. „Pokusíme se soutěž udržet. Od prvního kola musíme makat na tom, abychom soutěž zachránili. To je naše priorita. Spíš budeme hrát ve spodní polovině tabulky a bude to hodně těžké. Budeme potřebovat každý bod,“ je přesvědčený kouč čáslavského béčka.

V úvodním kole soutěže narazí jeho tým na nepříjemné Vrdy, které jsou nováčkem soutěže a nesmiřitelným soupeřem. „Pro nás to bude dost těžké utkání. Jde o lokální derby, které je nevyzpytatelné. Vrdy jsou přece jen menší klub než Čáslav, spousta kluků v Čáslavi hrála a pro mnoho hráčů to bude skoro utkání sezony. Určitě se budou chtít hosté vytáhnout, všichni hráči se dobře znají. Očekávám emoční a vypjaté utkání,“ dodal trenér Vratislav Junek.

ZDROJ: www.kutnohorskydenik.cz, Vladimír Malinovský.