ČÁSLAVFK Orlicko
2:0
ne 9. 10. 2022 12:00 @ Vodranty / tráva, ČDŽ U 14 C, 8. kolo

Čáslav si vyšlápla na FK Orlicko

FK Orlicko předcházely velmi dobré výsledky od začátku mistrovských zápasů a s tím souviselo i pěkné 2. místo v tabulce.

FK Čáslav - FK Orlicko 2:0 (1:0)

Do zápasu vstoupili velmi nebojácně obě naše "křídla". Klinkáček i Chloupý, byli stále v pohybu a jejich rychlá práce s míčem zaměstnávala obranu hostů. Díky jejich spolupráci padla už v 5. minutě naše první branka. Klinkáček obešel dva hráče soupeře. Míč po jeho přízemním centru, olíznul rukavice gólmana a Chloupý ho nasměroval k tyči brány hostů.1:0.

Tento moment zvýšil sebevědomí i odvahu celého našeho týmu. Hráči Orlicka zvýšili otáčky a jejich snaha o vyrovnání byla patrná. V posledních zápasech nám však velmi kvalitně funguje defenzivní činnost, a to i když se mění jména na různých postech. Na krajích obrany neúnavně sváděli souboje Machotka a Houdek. Stoperská dvojice Vavřina - Flieger se výborně doplňovala. A když bylo nejhůře předvedl Bednář v bráně své kvality.

V některých zápasech se nám nedařila rozehra od brány nebo jsme neměli odvahu rozehrát. To neplatilo v tomto zápase. Trpělivě a přesně jsme si nahrávali a čekali na vhodnou chvíli pro přechod do středního pásma.

Velký den měl Rajchman, předvedl množství kliček, nahrávek a neustále se nabízel. Svůj výkon korunoval 10 minut před koncem zápasu náběhem za obranu na dlouhý nákop kapitána Vavřiny. Hlavou prodloužil míč za brankáře Orlicka (viz. foto) a zvýšil na konečný stav 2:0.

Pozápasová děkovačka rodičům a bouřlivá oslava v kabině byla známkou nadšení z vyhraného zápasu.

Hodnocení zápasu - Josef Peška:

„Utkání mělo vysoké tempo a myslím, že se muselo líbit. Oba týmy byly od první do poslední minuty útočně naladění, takže se bylo stále na co dívat. Příjemné zjištění je, že v zápase jsme použily hodně herních prvků, na které se připravujeme v tréninku. Všichni kluci to dnes odmakali a odměnou je vítězství nad týmem z popředí tabulky.“

Branky: 5. Chloupý (Klinkáček), 69. Rajchman (Vavřina)

Čáslav: Bednář - Machotka, Flieger, Vavřina, Houdek, Ozank (59. Mráz), Chloupý (77. Zavadil), Vedral, Rajchman, Klinkáček (67. Suchomel), Kříž. Trenéři: Paták Miroslav, Peška Josef.