ČÁSLAVFK Slavoj Vyšehrad
1:3
ne 23. 4. 2023 12:00 @ Vodranty / tráva, ČDŽ U 14 C, 19. kolo

Čáslavští žáci se gólově prosadili po dlouhých 333 minutách

Dlouhých 333 minut čekali starší žáci FK Čáslav U14 na vstřelenou branku. V domácím prostředí proti Slavoji Vyšehrad se to konečně podařilo. Mistrovské body do tabulky to bohužel nepřineslo.

FK Čáslav - FK Slavoj Vyšehrad 1:3 (0:0)

Celý první poločas jsme měli mírnou převahu, ze které jsme vytěžili pouze tři střely Tobiase Ozanka z hranice pokutového území. Hosté se spoléhali na rychlé útočníky, které se nám dařilo eliminovat.

O body se začalo hrát ve druhé polovině zápasu. Jako blesk z čistého nebe proletěl první útok hostů do naší obrany a míč skončil v naší bráně. I když procenta držení míče narůstala na naší straně, tak důvod k radosti ze vstřelené branky byl znovu u hráčů Vyšehradu. Teprve v 58. minutě se nám podařilo prolomit několika zápasovou pauzu,kdy se nám nedařilo dát gól. Na dlouhý míč Petra Vavřiny si perfektně naběhl Honza Svoboda, obešel krajního obránce a rychlý přízemní míč nasměroval před bránu. Tam pohotově zaúřadoval Šimon Kříž a snížil na nadějných 1:2. Vše dirigoval z trenérského postu Míra Paták. Naši hráči zřejmě v hlavách ještě slavili, když hned po rozehrávce se do naší obrany řítil rychlonohý útočník a zařídil pro svůj tým znovu dvoubrankový náskok.

V závěru jsme si vytvořili velký tlak. Výsledkem byla dalekonosná střela Tomáše Vedrala do šibenice, ale brankář Vyšehradu předvedl skvělý zákrok a svůj tým podržel.