Čáslavští zanechali na turnaji O pohár Jožky Silného v Kroměříži dobrý dojem

Tým FK Čáslav U 14 dostal pozvání k účasti na třídenním turnaji 24 týmů s mezinárodní účastí, který se konal od 17. do 19. června v Kroměříži. Pozvání jsme přijali a s vědomím, že nás čeká 8 zápasů 2 x 20 minut, tým posílili o čtyři hráče z kádru U15 (2x 2008, 2x 2007). V pátek ráno “tabulková vlajková loď FK Čáslav“ vyrazila vlakem na Moravu. Po příjezdu oběd, ubytování a rychle na hřiště.

Skupina D

FC Zbrojovka Brno (MSŽL – 1. místo) – 1:1

Úvodní zápas s vítězem moravsko-slezské ligové skupiny byl opravdový křest ohněm. Podali jsme statečný výkon a krátce po přestávce se dostali do vedení, které nám střelou z vápna na zadní tyč zajistil Míňa. Chvíli před koncem jsme nevyužili velkou šanci ke skórování, a byli to naopak brněnští, kteří v samotném závěru naše zaváhání v defenzivě využili k vyrovnání.

FC Tempo Praha (ČDŽ A – 1. místo) – 0:2

Druhý zápas a zase vítěz, tentokrát české divizní skupiny A. Urostlí hráči hrající agresivním stylem s vysokým napadáním rozehrávky byli po celý zápas lepší. V prvním poločase jsme přežili několik šancí a Bohouš chytil i penaltu, ale ve druhém už jsme tolik štěstí neměli a dostali dva góly. Zápas se nám vůbec nepovedl a s hrou Tempa jsme si nevěděli rady. Po laciných ztrátách míče jsme se dopouštěli zbytečných faulů a vůbec se nedostali do hry.

SK Dynamo České Budějovice (ČLŽ – 4. místo) – 1:3

Velice silnému soupeři jsme v prvním poločase bohužel darovali 2 góly, nekvalitní terén neprospíval nám ani soupeři a při práci s míčem to měli kluci dost těžké. Naše snížení na konečných 1:3 přišlo v samotném závěru zápasu, když Kory proměnil samostatný únik po přihrávce za obranu.

1.SK Prostějov (MSŽL – 10. místo) – 1:0

Tento zápas jsme opět hráli na hřišti se špatným povrchem a obě mužstva věděla, že jenom vítězství je udrží ve hře o vyšší příčky ve skupině. Možná i proto to bylo neurovnané a spíše bojovné střetnutí, které rozhodl jeden gól – po přihrávce Kuby se střelou ve vápně levačkou prosadil Kory.

FC Košice (I. liga starší žiaci, 5. miesto vo skupině stred+východ) – 2:1

Závěrečný zápas ve skupině jsme zvládli výsledkově i herně. První gól vstřelil po samostatné akci Kory, jako druhý se prosadil Klinky, který zablokoval rozehrávku brankáře a pravačkou trefil prázdnou bránu. Košičtí snížili až v posledních vteřinách a po jejich gólu rozhodčí zápas ukončil. Po celou dobu jsme byli dominantnější a dočkali se tak zaslouženého vítězství, které nám zajistilo 3. místo ve skupině a pro neděli play-off o 9. – 16. místo.

Play-off

1.FC Slovácko (MSŽL – 4. místo) – se 4. celkem moravské ligy jsme se popasovali bez bázně a hany. Ani jeden tým ale svoje šance ke skórování nevyužil, a tak došlo na penalty. Naši kluci všechny bezpečně proměnili a v 5. sérii dostál Míša svému jménu (čti příjmení) a střelu k pravé tyči zneškodnil.

FK Inter Bratislava (I. liga starší žiaci, 8. miesto vo skupině západ) – 1:0

V bojovném utkání jsme byli lepší a museli čelit několika nepěkným zákrokům hráčů Interu. Vítězný gól zařídil Kory, který si převzal míč z rohu, u lajny prošel do vápna a razantní střelou skóroval.

FC Zbrojovka Brno – finálový zápas naší skupiny o konečné 9. místo se hrál od začátku rozvážně a na všech hráčích již byla patrná únava. Na konci poločasu jsme se dostali do vedení, když Klinky na zadní tyči důrazně dohrál situaci po rohovém kopu. Brněnští ve druhé půli zareagovali dvěma zásahy a utkání dovedli do vítězného konce.

S konečným umístěním na 10. místě panuje obrovská spokojenost, ještě větší s předvedenými výkony týmu i jednotlivců, které mimo jiné chválil i jeden z členů trenérského týmu FK Pardubice. Nepovedl se nám jenom zápas s Tempem, jinak jsme ve všech zápasech odehráli vyrovnané souboje a v každém utkání jsme měli několik šancí ke skórování. Na druhé straně hřiště jsme zase slušně obstáli v obranné fázi a bylo-li třeba, předvedli skvostné zákroky brankáři. Trochu nás potrápily zdravotní trable hráčů a všechny jsme měli k dispozici jenom na první zápas, jinak byli vždy 2 – 3 mimo hru. Ještě před samotným turnajem jsme přišli o Mikyho, který si na tréninku zlomil ruku.

Turnaj jsme si užili i mimo hřiště a domů si odvezli plno zážitků – cestování s ČD, sobotní dopolední koupálko (Skoky vyhrál ping-pongové obíhačky s pálkou i pantoflem), přesuny kroměřížskou MHD (v sobotu bloudění, v neděli 5 zpívajících týmů v jednom autobusu), zeměpisná bádání o soupeřích před odjezdem i v kabině („Košice? To je něco jako slovenský Brno.“), v sobotu se mohli chvíli podívat, jak to válí kanonýři Koller, Lokvenc, Lafata, Kožlej, Timko, Čontofalský a další.

Dlouhou cestu na Moravu vážili i někteří rodiče, kterým děkujeme za hlasitou podporu, spediční služby a proviant.

Čáslavský fotbal pod vedením trenérů Radka Zoufalého a Pavla Šveřepy reprezentovali tito hráči:

Bohouš Bednář, David Dražinovský, Tonda Jeřicha, Vít Koryčánek, Petr Kovář, Filip Klinkáček, Matěj Krejza, Radek Medlen, Dominik Miláček, Ondra Petr, Honza Procházka, Fanda Rajchman, Michal Skokan, Mára Šanc, Míňa Šanc, Filip Šveřepa, Matěj Vilímek a Kuba Vrdský.