FC Sellier & Bellot VlašimČÁSLAV
so 21. 10. 2023 10:00 @ Vlašim, areál Na Lukách - UMT, ČDD U 19 C, 12. kolo
992_20231023_105229.jpg

Černá série proher ukončena! Starší dorost vyhrál ve Vlašimi

Starší dorostenci FK Čáslav ukončili v sobotu dopoledne na vlašimské umělé trávě sérii pěti porážek v řadě. Pod dočasně novým hlavním trenérem Jakubem Svobodou dokázali čáslavští mladíci zvítězit na půdě Vlašimi dva nula.

Vlašim – Čáslav 0:2 (0:1)

„Získali jsme velmi důležité vítězství, ke kterému vedla cesta přes poctivý výkon v obranné fázi a neskutečnou bojovnost a obětavost všech hráčů na hřišti,“ konstatoval po utkání trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „V prvním poločase nám fungoval presink soupeře. Často jsme získávali míč již na polovině soupeře a několikrát jsme ohrozili branku domácích. Naopak na druhé straně jsme pracovali zodpovědně v obraně a domácí jsme v prvním poločase nepustili do šance. V závěru poločasu pak Havránek centrem našel Hyblera, který se v těchto pozicích nemýlí,“ popisoval Svoboda.

„Na začátku druhého poločasu jsme se dostali do dvoubrankového trháku, kdy centr Hyblera prošel pokutovým územím až na Koryčánka, jenž jej v poklidu umístil do branky,“ rekapituloval trenér Čáslavi a pokračoval: „Poté jsme vyrobili snad jedinou chybu v obraně z čehož rezultoval pokutový kop. Ten ale Málek vyrazil, což byl zlomový moment zápasu,“ uvědomuje si kouč Čáslavi.

„ Ve druhém poločase už to nebylo moc o fotbale. Hru často kouskovaly fauly a hrálo se poměrně dost nervózní utkání z obou stran. Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit a navíc s nulou vzadu. To se vždy počítá,“ konstatoval Svoboda.

Stínem zápasu je zranění kolena kapitána Spáčila: „Píchlo ho v koleni. V týdnu půjde na další vyšetření. Uvidíme, každopádně jsou to draze vykoupené tři body,“ uzavřel Svoboda.

Branky: 45. Hybler, 48. Koryčánek.

Rozhodčí: Hrivík – Novotný, Staško. Červená karta: 84. Benda (V). Žluté karty: Rytina, Motlíček – Havránek, Spáčil, Černoch, Sechovec, Resl. Diváků: 60.

Vlašim: Tomčala – Benda, Nerad, Kolman, Říha, Jadamus, Rytina, Říha, Pešek, Franěk, Zachoval (46. Motlíček). Trenér Vlastimil Petržela.

Čáslav: Málek – Havránek, Sechovec, Houfek, Filip – Černoch (78. Grulich), Resl, Spáčil (56. Dražinovský), Koryčánek – Horák (87. Roček) – Hybler. Trenér Jakub Svoboda.