ČÁSLAVHLÍZOV
9:1(7:0)
ne 24. 4. 2022 10:00 @ Atletické hřiště, Čáslav, Žáci - mladší Okresní přebor skupina A, 13. kolo

Cesta za výhrou s Hlízovem nabrala bleskové tempo

Druhou vítěznou radost v jednom týdnu si dopřáli čáslavští fotbalisté kategorie U11. Po výhře v přípravkovém pohárovém derby uspěli po třech dnech také v neděli 24. dubna v mistrovském zápase okresního přeboru mladších žáků s Hlízovem.

FK Čáslav C – Fotbal Hlízov 9:1 (7:0)

A byla to proti poslednímu nulovému celku tabulky blesková cesta za třemi body, vždyť už po deseti minutách si domácí tým vytvořil pětigólový náskok. Soupeř, který dorazil k utkání na poslední chvíli a ze začátku i bez trenéra, tak nedostal moc času na rozkoukání. Sotva si hlízovští hráči dali dohromady sestavu a s mírným zpožděním pak v domnění, že je úvodní výkop o půl hodiny později, přijel jejich kouč, už jim to tam začalo padat.

„První půle byla z naší strany celkem v pořádku, po poločasové přestávce se brankostroj zasekl, nicméně i tak jsme předvedli několik zdařilých kombinací, avšak ve finále jsme si nepohlídali ofsajdové postavení. Líbilo se mi, že naše kolektivní pojetí hry vydrželo za pravidelného střídání dvou sedmiček až do konce a nesklouzlo to k individuální honbě za góly, jak se to někdy v podobných zápasech zbytečně stává,“ shrnul čáslavský trenér Luboš Hájek.

Zatím zůstává otázkou, jestli se stejní protivníci utkají letos na jaře ještě jednou, protože stále zbývá odehrát vzájemný podzimní duel, který se v listopadu nekonal na žádost Hlízova z důvodu z důvodu karantény a nemoci většího počtu dětí. „Takových utkání je v soutěži víc, tak bude záležet na postoji okresního fotbalového svazu,“ naznačil Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: T. Pekhart (J. Paula) - 1:0, vlastní (T. Pekhart) - 2:0, J. Paula (M. Černý) - 3:0, V. Vondra (bez asistence) - 4:0, O. Rek (V. Vondra) - 5:0, D. Nikolaev (O. Rek) - 6:0, T. Pekhart (J. Paula) - 7:0, V. Vondra (D. Lebeda) - 8:0, T. Pekhart (L. Jelínek) - 9:1. Rozhodčí: M. Matz. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav C: T. Klapal - P. Zelený, L. Jelínek, Š. Mariani - L. Hájková, J. Paula, M. Černý - T. Pekhart. Průběžně střídali: F. Urban, F. Babák, D. Zámečník, O. Rek, V. Vondra, D. Lebeda, D. Nikolaev. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Církvice - Suchdol 0:11, Vrdy - Zruč nad Sázavou 2:3, Sázava - Uhlířské Janovice 1:2, Kutná Hora B - Malín 6:3, Chotusice - Křesetice/Malešov 11:1.