811_20230629_100109.jpeg

Čtvrté místo na mezinárodním turnaji v Českých Budějovicích

Již 23.6. se čáslavská U11 vydala do Českých Budějovic, aby poměřila síly s ostatními týmy kategorie U11. Turnaj se odehrával ve sportovním centru mládeže Složistě. Do kategorie U11 se přihlásilo celkem 15 týmů, které byly rozděleny do čtyř skupin. Nejdříve se v sobotu odehrála všechna utkání ve skupině a v neděli pokračovaly zápasy o umístění. Čáslavští se po prvním dni umístili na prvním místě ve skupině, když všechny zápasy vyhráli. Bohužel v neděli se již tolik nedařilo a po dvou prohrách si do Čáslavi odvezli čtvrté místo a pohár Fair play.

Hodnocení trenéra Vojtěcha Pavlíka: „Byl to náš první větší turnaj a na klucích to bylo znát. V sobotu jsme sice vyhráli, ale i tak jsme se trápili v koncovce, kdy jsme mohli vstřelit mnohem více branek. Po sobotních zápasech jsme večer dojeli na náměstí Přemysla Otakara II, kde nás čekal zahajovací ceremoniál, který připravil Euro-sporting. Zde byl připravený program pro děti, které mohly vidět i Jana Webra, který je několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu. Následně si děti mohly dojít i pro jeho podpis.“

V neděli jsme pokračovali až od půl jedné, takže kluci mohli dlouho spát a načerpat hodně sil. Bohužel to mělo opačný účinek, kluci působili unaveně a k tomu se přidalo i velké horko. V semifinále jsme narazili na Prahu Vysočany A, kdy jsme prohráli 3:1. Na klucích byla vidět velká nervozita, když jsem viděl velké hrubky a strach hrát. Nevadilo mi, že jsme prohráli, ale když jsme dostali gól, tak kluci sklopili hlavu jako bychom už zápas prohráli. Trvalo nám deset minut, než jsme se dali dohromady, ale bohužel to už jsme prohrávali 0:3 a tak jsme v závěru stihli jen korigovat výsledek na 1:3.“

V souboji o třetí místo jsme se utkali s Admirou Praha. Dobře jsme vstoupili do utkání a došli si pro penaltu. Tu jsme, ale neproměnili. A jak to ve fotbale bývá “nedáš, dostaneš“ a penalta se kopala na druhé straně a soupeř se nemýlil. Do druhého poločasu kluci vstoupili opět dobře, když srovnali na 1:1. Následovala pasáž, kde byly šance na obou stranách a zápas byl velmi vyrovnaný. Bohužel dvě minuty před koncem přišla druhá penalta a soupeř šel opět do vedení. Na tuto branku jsme již nestihli reagovat, a tak jsme se umístili na hezkém, ale nepopulárním čtvrtém místě.“

Na klucích byla vidět velká nervozita v každém zápase. Byla to pro ně nová a velká zkušenost. Po prohraném utkání o 3. místo spousta z nich projevila emoce, i ti u kterých jsem to do této doby neviděl. Mrzí mě zranění Vojty Smutného, který odmakal celý turnaj. Věřím, že se dá přes prázdniny dohromady a zapojí se do letní přípravy. Myslím si, že měli na to tento turnaj vyhrát, ale jak jsem viděl, psychika dělá svoje.“

Při vyhlášení jsme obdrželi cenu za Fair Play. Pro mě bylo důležité hlavně to, že kluci dělali to, co se učíme téměř celou sezónu, a to nebát se jeden na jednoho, rozehrát míč od branky a následně se nabídnout. Za to kluky určitě chválím, protože od nás nepřišel snad ani jeden výkop od brankáře. Oproti tomu soupeři hráli přesný opak a jen nakopávali míče co nejdál od jejich branky. Za mě kluci předváděli nejhezčí fotbal, i když se nám výsledkově nedařilo. Věřím tomu, že další turnaj si dojdeme minimálně pro medaili.“

Sestava: Mikanová, Horáček, Dalešický, Smutný, Šafařík, Feierfeil, Váňa, Vilímek, Pavelka, Junek, Vančura, Šimek.

Výsledky:

SK Praha Vysočany B – FK Čáslav 0:2

Slavoj Hrdějovice – FK Čáslav 2:4

SK Praha Vysočany A – FK Čáslav 3:1

FK Admira Praha – FK Čáslav 2:1

FOTOGALERII Z TURNAJE NALEZNETE ZDE!