TJ Slavoj VrdyČÁSLAV
0:1(0:0)
so 9. 3. 2024 14:30 @ Slavoj Vrdy, 1.A třída sk. B muži, 17. kolo
1113_20240309_182412.jpg

Derby ve Vrdech rozhodl tři minuty před koncem čáslavský Konyvka!

Jaro v I. A třídě, skupina B odstartovalo derby: Na hřiště Slavoje Vrdy dorazila v sobotu rezerva FK Čáslav. Oba týmy v tabulce dělilo deset bodů, navíc Slavoj si ze své premiéry ve vyšší soutěži odvezl na podzim z Čáslavi všechny body po vítězství 3:2:

Vrdy – Čáslav B 0:1 (0:0)

Oba celky dbaly především na obranu, a tak se hra odvíjela především ve středu hřiště. Hosté si s několika centry do své šestnáctky poradili, naopak s přibývajícími minutami se pokoušeli vyrážet do rychlých brejků. Oba celky se ale chytaly do ofsajdových pastí a diváci toho moc neviděli. Náznak šance přinesla 30. min., kdy po akci z pravé strany unikl Tůma, ovšem z jeho akce byl jen roh pro hosty. Havrda v závěru poločasu šel sám na bránu, ale brankáře neprostřelil.

Podobný styl fotbalu pokračoval také po změně stran, ovšem jako první mohli rozhodnout domácí: Míč z levé strany prošel až na zadní tyč, na malé vápno k volnému Mikyskovi, od kterého se ale odrazil vedle brány! Hosté si i ve druhé půli poradili s centry Slavoje, z trestného kopu zpoza velkého vápna neuspěl Nový, který trefil jen zeď, a tak rozhodnutí přinesla 87. min.: Míč zalétl za obranu do pokutového území domácích, Konyvka u něj byl dříve než gólman Kopecký a stačil ho usměrnit do sítě! Na vítězství hostů nic nezměnily ani závěrečné nákopy domácích, které podporoval i gólman daleko ze své brány.

Trenér Slavoje Vrdy Roman Masopust hledal slova po zápase jen velmi těžko. „Od nás to byl skoro kvalitní výkon. Jsme ale naivní ve hře dozadu, naopak spoustu šancí, které máme, nejsme schopni řešit lépe,“ hodnotil duel a pokračoval: „Neumíme situaci lépe vyhodnotit v předfinální fázi a míč si přihrát lépe, abychom byli schopni dát gól. Na vstřelenou branku se hodně natrápíme, hosté byli natolik kvalitní, že v soubojích jednoho na jednoho nám v útoku občas dělal problémy. Je to pro nás velké zklamání, ztráta tří bodů doma. Budou nám asi chybět, budeme muset v dalších zápasem lépe zvládat závěry. Chyby vzadu jsou jedna věc, rozhoduje ale že nedáme góly vepředu.“

„Na trávě jsme po pěti měsících byli úplně poprvé, pro kluky to byla novinka,“ předeslal trenér FK Čáslav B Vratislav Junek. „Hřiště bylo ale v parádním stavu, mně by přechod na trávu asi nevadil, ale fotbal ke koukání moc nebyl,“ hodnotil zápas a navázal: „Měli jsme tam zajímavé úniky, jednou nás přerušil rozhodčí. To podle mě ofsajd nebyl, dvakrát nás vychytal brankář. Z úniků v prvním poločase jsme mohli něco proměnit, na druhou stranu jsme mohli inkasovat po střele z voleje. Jinak to bylo ale průměrné utkání, jsme šťastnějším týmem.“

Branka: 87. Konyvka. Rozhodčí: Čermoch – Mrázek, Bartůšek. ŽK: Semrád, Vavřina – Klepal, Čuchal, Fišr, Vilím. Diváků: 223. Vrdy: Kopecký – Vavřina, Semrád, P. Růžička, L. Petr – D. Kapounek, Nový (77. Nesládek), M. Volenec, Víšek (46. V. Plašil), Mikyska – Vávra. Trenér Roman Masopust. Čáslav B: Usenko – D. Dastych, Lebduška, Čuchal, Novák (90.+1 Gonda) – Klepal (80. Houfek), Fišr, Havrda, Konyvka – Vilím, Tůma. Trenér Vratislav Junek.

FOTOGALERIE SVOBODA.INFO, TEXT: SVOBODA.INFO

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ TAKÉ ZDE!