ČÁSLAVVYSOKÉ MÝTO
1:1(0:1)
so 12. 3. 2022 10:00 @ Atletické hřiště, Čáslav, ČDD U 19 C, 16. kolo

Devatenáctka na úvod jara remizovala s Vysokým Mýtem

Na promrzlém, hrbolatém terénu jsme očekávali především tuhý boj a to se také potvrdilo. Vzhledem k podmínkám utkání mnoho krásy nepřineslo, je však potřeba uznat o něco vyšší herní kvalitu soupeře, kterou jsme my kompenzovali velkou bojovností a obětavostí.

FK Čáslav – SK Vysoké Mýto 1:1 (0:1)

Do šancí se oba týmy dostávaly pramálo. Mýto se v prvním poločase přesto dokázalo prosadit. Po naší ztrátě na posledních 30 metrech využili přečíslení a dostali se do vedené 0:1. My jsme hrozili především ze standartek a po jedné z nich trefil Šranko břevno.

Ve druhém poločase jsme přece jenom zvýšili útočnou aktivitu, Mužátko po rohu znovu trefil hlavou břevno a povedla se i střídání. Zejména Březina dobrým napadáním a důrazem vybojoval několik zajímavých možností a po faulu na něj Gonda krásně z přímého kopu srovnal na 1:1. Utkání jsme mohli nakonec překlopit i na svou stranu, když Šejvl pět minut před koncem krásně prošel až do pokutového území, ale tváří v tvář brankáři soupeře bohužel netrefil branku.

"Remíza odpovídá průběhu utkání, bod bereme. Je zřejmé, že na jaře se bude bojovat o každý bod. Děkujeme všem hráčům za obětavý a týmový výkon. Další utkání nás čeká nyní ve Vlašimi, odkud určitě také nechceme přijet s prázdnou," uvedl trenér U19 Jan Spáčil.