ČÁSLAVFOTBAL HLÍZOV
ne 31. 3. 2024 16:30 @ FK Čáslav - tráva č.1, 1.A třída sk. B muži, 20. kolo
1144_20240401_123115.jpg

Diváci čekali na gól marně, čáslavská rezerva si podělila po bodu s Hlízovem

20. kolo I. A třídy, skupina B zavedlo fotbalisty Hlízova na hřiště čáslavské rezervy. Rapid Psáry sobotním vítězstvím nad Vrdy připravil Hlízov o první příčku tabulky, naopak domácí se v případě vítězství mohli dotáhnout na jeden bod na Polaban Nymburk:

Čáslav B – Hlízov 0:0

Nezáživný poločas toho divákům moc nenabídnul. Teprve v 18. min. Usenko chytil střelu M. Krále, ve 33. min. na druhé straně se Míšek musel natáhnout po trestném kopu Peterky. Další šance se už neurodily, náznaky rychlých kontrů domácích končily buď na hlízovské obraně anebo u gólmana Míška a tak šli hráči do kabin za bezbrankového stavu.

Domácí vstoupili do druhé půle aktivně, ale pár závarů před svou brankou bezchybně vyřešil gólman Míšek. Postupem času se začali více prosazovat hosté a ti měli také asi největší šanci zápasu: V 81. min. M. Vojtíšek vrátil centr do pokutového území, míč se odrazil k Vančurovi, jehož slabé zakončení z úrovně penalty doprostřed brány Usenko stihl odkopnout do bezpečí.

Pouze jeden bod je pro domácí Čáslav B ztrátou. „Bod je málo, čekal jsem, že vyhrajeme. Měli jsme na to poměrně dobrou sestavu posílenou o dost hráčů z áčka,“ přiznal trenér Čáslavi B Vratislav Junek. „Utkání s Hlízovem jsme měli zvládnout výhrou, také vzhledem k tomu, jak to vypadalo na hřišti,“ naznačil a dodal: „Hosté bránili z bloku a obával jsem se, že utečou po nějakém brejku. To se jim jednou málem povedlo, do 70. minuty to ale bylo jednoznačné utkání. Bohužel jsme z toho ale vůbec nic nevytěžili, za mě je to zklamání.“

Hlízovský trenér David Linhart řešil potíže se sestavou, chyběl mu hlavně útočník Vladimír Maxa. „Petr Zdeňka má trest za červenou kartu, navíc jsme čekali, že se domácí posílí o hráče z áčka,“ upozornil a pokračoval: „Chtěli jsme se hlavně vyvarovat toho, aby domácí nakopávali míče na Matěje Peterku. Proto jsme tolik nepresovali a nechali je hrát. Víme, že odzadu kvalitu nemají, aby nás přehráli kombinačně. Víceméně nám to vycházelo, dohrávali jsme se dvěma stopery v útoku.“ Zápas nakonec mohl rozhodnout Jakub Vančura. „Čáslav více držela míč, ale to byl náš plán. Paradoxně měl Kuba Vančura dvě tutovky v závěru. Kdybychom je proměnili, asi bychom vyhráli. Domácí byli posílení o sedm hráčů z áčka, na jejich kvalitě jsem to ale moc neviděl,“ uzavřel David Linhart.

Rozhodčí: Šim. Pipek – Chalupa, Fíla. ŽK: Lebduška, Peca, Peterka – Vančura, M. Král, Kruliš. Diváků: 150.

Čáslav B: Usenko – Konyvka, Lebduška, Peca, Fišr (64. Gonda) – Chábera, Záruba, Havrda (64. Čuchal), Junek, Vilím (90.+1 Roček) – Peterka. Trenér Vratislav Junek.

Hlízov: Míšek – Hačka, J. Růžička, P. Růžička – M. Král, Jilemnický (79. Málek), Šesták, Vančura, Kubín (70. M. Vojtíšek) – Tichý (58. Martínek), Kruliš (85. M. Šváb). Trenér David Linhart.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!

Zdroj: www.svoboda.info