Dobu bronzovou završilo klubové derby v poháru

V jasnou záležitost se ve středu 22. června proměnilo čáslavské derby starších přípravek, které mělo rozhodnout o tom, kdo obsadí v pohárové soutěži Okresního fotbalového svazu Kutná Hora třetí příčku. Bronzové medaile zaslouženě získali hráči kategorie U11.

FK Čáslav A – FK Čáslav B 10:1 (5:0)

„Všichni kluci i holka hráli s velkou chutí a bylo na nich vidět, jak moc chtějí v posledním utkání sezony se spoluhráči o rok mladšími uspět a tím mi dopřát vítězné rozloučení s týmem,“ zatleskal svým svěřencům čáslavský trenér Luboš Hájek. Ale vzápětí připomněl, že soupeř měl v prvním poločase ještě za nerozhodnutého stavu několik nebezpečných výpadů, s nimiž si naštěstí poradil brankář T. Klapal.

„Pohárový svátek na hlavním hřišti v Čáslavi jsme si moc užili a podařilo se nám vstřelit i pěkné branky,“ doplnil trenér Luboš Hájek. V dovětku vyjmenoval například trefu J. Pauly z rohového kopu, přesný projektil T. Klapala pod břevno z přímého kopu, gólovou hlavičku T. Pekharta po centru J. Pauly či další zápisy do střelecké listiny, kterým předcházela zdařilá kombinace.

Čáslavští fotbalisté kategorie U11 tak v rozmezí necelého týdne získali dvě sady bronzových medailí. Nejdříve na okresním finálovém turnaji starších přípravek v Suchdole a potom v pohárové soutěži.

V paralelně hraném finále na stejném stadionu v Čáslavi porazily Uhlířské Janovice Kutnou Horu 7:4.

Branky a asistence Čáslavi: J. Paula (T. Pekhart) - 1:0, J. Paula (T. Pekhart) - 2:0, J. Paula (bez asistence) - 3:0, J. Šouba (F. Babák) - 4:0, O. Rek (J. Paula) - 5:0, vlastní - 6:0, D. Lebeda (F. Babák) - 7:1, J. Paula (rohový kop) - 8:1, T. Pekhart (J. Paula) - 9:1, T. Pekhart (J. Paula) - 10:1, T. Klapal (přímý kop) - 11:1, D. Nikolaev (L. Hájková) - 12:1. Rozhodčí: Š. Pipek. Hrací doba: 2x 20 minut.

Čáslav A: T. Klapal - P. Zelený, Š. Mariani, J. Paula, T. Pekhart, M. Černý. Průběžně střídali: L. Hájková, M. Zikmunda, F. Babák, O. Rek, D. Lebeda, J. Šouba, J. Jeřicha, T. Jeřicha, D. Nikolaev. Trenéři: L. Hájek, M. Kotrba.