Drtivá pětiminutovka na účast ve finále poháru nestačila

Možnost zabojovat o finále okresní pohárové soutěže starších přípravek přece jen ještě dostali čáslavští fotbalisté kategorie U11. Ve středu 25. května potřebovali zvítězit v Uhlířských Janovicích, což se i přes 'velký nádech' v úvodu druhé půle nepodařilo.

FK Uhlířské Janovice – FK Čáslav A 8:5 (3:1)

Gólový účet semifinálového pohárového duelu sice brzy otevřeli hosté, ovšem místo toho, aby pak hru i sebe uklidnili, stal se pravý opak. Předváděli zbrklý fotbal plný nepřesností, a když k tomu přidali jen nakopávání balonů, nedalo soupeři ani moc práce, aby začal být nebezpečnějším týmem. „Vůbec jsme neměli žádnou mezihru. Buď jsme se bránili, nebo naháněli míč nakopnutý na protivníkovu polovinu. Nedalo se na to koukat,“ vylíčil první poločas z pohledu Čáslavi její trenér Luboš Hájek.

O přestávce tedy měl v kabině svým svěřencům co říct a ti pak nastoupili jako vyměnění. Najednou jich bylo plné hřiště, kombinovali a tím nejlepším způsobem zabojovali o účast v pohárovém finále. V rozmezí pěti minut vstřelili tři branky a ujali se vedení 4:3. Potom však opět jako když utne. „Takový obrat skóre nás měl nakopnout, ale následující individuální chyby hráčů asi zapůsobily na psychiku týmu výrazněji,“ poznamenal Luboš Hájek.

Uhlíři totiž pěti góly zhoupli výsledek opět ve svůj prospěch a v závěru utkání už jim neublížila ani odpískaná a následně proměněná penalta. „Domácí celek projevil větší touhu zahrát si finále, navíc podpořenou dobrým výkonem i brankami. Takže slavil zasloužený a vzhledem k celé pohárové soutěži i spravedlivý postup,“ pogratuloval soupeři čáslavský trenér Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: L. Hájková (bez asistence) - 0:1, T. Pekhart (J. Paula) - 3:2, T. Pekhart (L. Hájková) - 3:3, L. Jelínek (T. Pekhart) - 3:4, T. Klapal (penalta) - 8:5. Rozhodčí: J. Uher. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav A: T. Klapal - L. Jelínek, Š. Mariani, J. Paula, T. Pekhart, L. Hájková. Průběžně střídali: P. Zelený, O. Rek, F. Babák, D. Lebeda, M. Černý. Trenéři: L. Hájek, M. Kotrba.

Druhé semifinále: Kutná Hora - Čáslav B 7:2.