125_20240312_115337.jpg
728_20230427_111404.jpg

Druhé kolo krajského turnaje

V sobotu 22. 4. se na domácí půdě uskutečnilo druhé kolo krajské soutěže starších přípravek. Hrálo se celkem 5 zápasů po 25 minutách, a to v nelehkých podmínkách.

Hodnocení trenéra Václava Vondry:

První zápas jsme odehráli proti TJ Pátek a jak již kluci z předešlého turnaje věděli, Pátek dokáže být nepříjemným soupeřem. Soupeř byl velmi aktivní, a to i bez míče, to nám dělalo problém především s uvolněním se do volného prostoru při rozehře. Nicméně jsme Pátek porazili a s nadšením se vrhli do dalšího zápasu.“

Dalším neméně kvalitním soupeřem byla Kutná Hora. Zprvu vypadal zápas velmi vyrovnaně, a dokonce jsme prohrávali, ale kluci (za což je chválím) zvedli hlavu a hráli dál. Po deseti minutách se z utkání stal zápas na jednu branku a Kutnou Horu jsme jednoznačně přemohli.“

Třetím zápasem se začala projevovat únava hráčů. I přes to, že jsme střídali téměř celou sestavu každé čtyři minuty, sluníčko a teplo byly neúprosné a klukům začali docházet síly. Svou roli v tom hrála i psychika, jelikož jsme tři čtvrtiny zápasu prohrávali a byli jsme pod velkým tlakem. Vlašim byla velmi vytrvalý soupeř, který nám nechtěl dát ani kousek hrací plochy. Problémy nám dělala rozehrávka od brankáře a celková práce s šířkou hřiště. Čáslavští se ale hecli a v posledních minutách zápas otočili.“

Zápas proti Českému Brodu byl ekvivalentem předešlého utkání. Kluci si unavením už sami říkali o střídání i po kratším čase a zpět do hry se už tolik nehrnuli. Stále nás trápila aktivita při rozehrávce, ale za to jsme se dočkali mnoha povedených útočných akcí.“

Posledním soupeřem byl Benešov. Stejně jako předchozí turnaj, tak i do Čáslavi vyslal Benešov o rok mladší kluky, kteří měli co dělat, aby se vyrovnali. Pro nás to byla naopak příležitost vyzkoušet si nové posty v sestavě a pohyb po hřišti, který nás tak tížil. „

Kluky musím pochválit nejen za odvedený výkon ale i za nasazení, které si i přes nepřízeň počasí a povrchu udrželi po dobu turnaje.“

Sestava: Mikanová – Smutný, Šafařík, Pavelka – Feierfeil, Vilímek – Šmíd, Váňa, Hortenský, Junek

Výsledky:

Čáslav – Pátek 5:3