Související zápasy

1008_20231101_101828.jpg

Dva zápasy s týmy ze středu tabulky se vstřeleným gólem, ale bez bodu

Vlašimská umělka v prvním poločase zažila náš nejnepovedenější výkon podzimu - takové množství laciných ztrát a nepřesností jsme ještě neměli.

Bojácný výkon proti aktivnímu napadání domácích neměl šanci na úspěch a vrcholem byly dva inkasované góly ze standardních situací. Se začátkem druhého poločasu přišlo zlepšení výkonů hráčů, které přineslo snížení po vstřelení branky Kubou Vrdským. Následně už šlo ale všechno šejdrem. Kuba chtěl rychle vzít míč na rozehrávku a za strkanici v bráně inkasoval žlutou kartu. O pět minut později dostal za faul v souboji o míč druhou a šel se sprchovat. Sotva se stihl utřít, už měl v kabině parťáka – Matěj Vilímek se jal ručně vychovávat protihráče, který ho při vyvezení míče držel za dres. Rozhodčí pro jeho aktivitu neměl pochopení a ocenil ji červenou kartou. Výrazné zlepšení herního projevu ve druhém poločase tak ve výsledku bylo k ničemu, protože naději na vyrovnání zhatila nedisciplinovanost hráčů. Lakonické zhodnocení paní Krejzové při pozápasové omluvě/děkovačce: „Moc vás tam nezbylo.“ bylo zcela trefné.

Následující zápas s Jabloncem jsme se tak museli obejít bez čtyř stěžejních hráčů (Dražinovský a Kovář – U19, Vrdský – trest na 1 zápas, Vilímek – trest na 3 zápasy). K nemocným bratrům Šancovým se na marodku se svalovým problémem přidal Ondra Petr. Diváci na hlavním čáslavském stadionu viděli bojovné utkání. Nechybělo nasazení a intenzita, jenom té fotbalovosti bylo o něco méně než obvykle. Nejblíž ke gólu jsme měli po standardních situacích, hosté měli jednu velkou šanci v prvním poločase po centru ze strany a dvě po rychlých akcích ve druhém. Jednu z nich proměnili ve vítězný gól.

FC S&B Vlašim - FK Čáslav 2:1 (2:0)

Góly: 15. Maxim Syrvatka, 38. Pavel Budil – 51. Jakub Vrdský

ČK: 55. Jakub Vrdský, 77. Matěj Vilímek

Sestavy

FC S&B Vlašim: Pilát – Růžička, Maršíček (66. Kohout), Syrvatka (83. Millington), Motyčka, Dub, Kristl, Lacman, Valeš, Veselý (58. Yakushev), Budil

FK Čáslav: Bednář – Trzaskalik (60. Papoušek), Vilímek, Procházka (60. Božík), Krejza, Hájek (60. Tlustý), Nácovský, Petr (28. Šveřepa), Jeřábek (38. Medlen), Holý, Vrdský.

FK Čáslav – FA Jablonec B 0:1 (0:0)

Gól: 56. Štěpán Antoš

Sestavy

FK Čáslav: Jeřicha – Šveřepa (73. Houdek), Procházka, Krejza, Šveřepa, Trzaskalik, Nácovský, Medlen (73. Hájek), Jeřábek, Holý, Tlustý (46. Božík)