Dvacet minut před koncem Čáslav vedla, chyby v obraně je připravily o vítězství

Mužstvo FK Čáslav U19 odehrálo předposlední přípravné utkání na podzimní část soutěže ČDD U19, sezony 2022/23. Hostili v Močovicích u Čáslavi FK Pelhřimov, hrající MSDD U19 skupiny D.

FK Čáslav – FK Maraton Pelhřimov 2:4 (0:1)

Čáslav se mohla ve 13. minutě dostat do vedení, ale Roček ,,vyprášil“ rukavice gólmana hostí. Na druhé straně mohl skórovat soupeř, ale mířil vedle branky Málka. Vedení se dočkal ve 27. minutě po střele z hranice velkého vápna – 0:1.

V úvodu druhého poločasu Čáslavští hostující celek přehrávali, v 53. minutě přišlo k vyrovnání skóre, po chybě brankáře s obranou se prosadil Roček – 1:1. V 60. minutě se situace opakovala, tentokrát Roček ,,tváří v tvář“ brankáři hostů šanci nevyužil. O dvě minuty později se po rychlém útoku po levé straně prosmýkl Šejvl a ideálně přihrál před branku Spáčilovi – 2:1. V 67. minutě Pelhřimov vyrovnal. První střelu útočníka hostí Málek vyrazil, následnou dorážkou se stejný hráč již nemýlil – 2:2. Čáslavští poté nevyužili ke skórování několika rohů včetně dvou trestných kopů a následoval trest. Po chybě ve středu obrany se hosté dostali v 72. minutě do vedení – 2:3, poté po čtyřech odehraných minutách zacílili počtvrté a o výsledku utkání bylo rozhodnuto.

Branky Čáslavi: Roček, Spáčil.

FK Čáslav: Málek – M. Hájek, Havlík, Havránek, Filip, Hybler, Kilián, Kubín, Lanc, Ondráček, Roček, J. Roubíček, T. Roubíček, Spáčil, Šejvl, Šimek, Šusta, Varga, Vocl. Trenér: J. Spáčil. Asistent trenéra: V. Junek.

(jot – foto: Josef Tůma)