1146_20240403_114019.jpg

FK Čáslav jako jediný klub v regionu získal statut klubové akademie pro rok 2024!

Fotbalová asociace ČR ukončila řízení pro přidělení statutů mládeže pro kalendářní rok 2024. Statut klubové akademie obdrželo pouze necelých osmdesát klubů z celé České Republiky. V této konkurenci a za stále se zpřísňujících pravidel jsme znovu uspěli a získali statut Klubové akademie pátého stupně.

„Mrzí nás, že jsme ani i po odvolání nedosáhli na akademii čtvrté úrovně, která nám utekla o pouhé tři body, i tak jsme ale rádi, že jsme nadále oceněni statutem klubové akademie. V tomto roce totiž řada klubů na statut nedosáhla. V našem regionu o statut přišly kluby jako například Kolín nebo Kutná Hora. O to víc si ceníme toho, že se nám statut klubové akademie podařilo jako jedinému klubu v regionu udržet,“ konstatoval Jakub Svoboda, člen VV FK Čáslav.

Statut klubové akademie je v rámci FAČR nejprestižnější a nejvyšší možné ohodnocení mládežnické fotbalové akademie a jeho udělení je závislé na splnění jasně daných podmínek. Každoročně podléhá přísnému licenčnímu řízení Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Klub je povinen v rámci licenčního řízení dlouhodobě garantovat přesně nastavené personální i technické zabezpečení.

Přehled klubových akademií na rok 2024 naleznete zde!