Fotbalová učebnice zůstala ve Vrdech zatím nedočtená

Dva velmi rozdílné poločasy odehráli čáslavští fotbalisté kategorie U11 ve čtvrtek 28. dubna v předehrávce okresního přeboru mladších žáků ve Vrdech. Ten první neměl v jejich podání skoro žádnou chybu, ve druhém se opět objevilo plno nedostatků.

TJ Slavoj Vrdy – FK Čáslav C 6:3 (1:3)

Hráči Čáslavi začali začali mistrovský zápas jako z fotbalové učebnice. Hýřili pohybem, dobře kombinovali, nešetřili náběhy do volných prostorů a stříleli góly. V sedmnácté minutě vedli o tři branky a i herně byli na nejlepší cestě za čtvrtou výhrou v řadě. Od konce první půle se však karta začala obracet.

I když si byl čáslavský tým o přestávce v kabině vědom, že ho ve druhém poločase čeká ještě hodně práce, na hřišti to tak vůbec nevypadalo. Veškerou aktivitu přenechal Vrdům a jen smutně přihlížel, jak se výsledek otočil v jeho neprospěch.

„Herním projevem jsme se v té době vrátili někam, kde už být rozhodně nechceme. Možná to bylo i fyzickou kondicí. Pokud se však vrátím k hodnocení výkonu v prvním dějství, tak nějak takhle bych si to představoval. To jsme hráli pěkný, účelný a zároveň náročný fotbal. Z toho musíme vycházet a radovat se, i když to ve Vrdech nakonec dobře nedopadlo,“ konstatoval čáslavský trenér Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: T. Pekhart (F. Babák) - 0:1, T. Pekhart (L. Jelínek) - 0:2, L. Jelínek (přímý kop) - 0:3. Rozhodčí: P. Procházka. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav C: T. Klapal - L. Hájková, L. Jelínek, J. Šouba - F. Babák, J. Paula, M. Černý - T. Pekhart. Průběžně střídali: O. Rek, P. Zelený, D. Lebeda, F. Urban, J. Jeřicha. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Malín - Hlízov 14:3, Zruč nad Sázavou - Chotusice 2:2, Křesetice/Malešov - Sázava 1:8, Uhlířské Janovice - Církvice 11:1, Suchdol - Kutná Hora B 0:18.