67_20210922_122155.jpg

Fotbalové kroužky FK Čáslav na základních školách odstartovaly

FK Čáslav zahájil 14. září projekt fotbalových kroužků na základních školách v Čáslavi. „Od nového školního roku 2021/2022 rozjíždíme ve spolupráci se Základní školou Masarykova a Základní školou Náměstí v Čáslavi projekt fotbalového kroužku pro děti mladšího školního věku,“ upřesnil Jan Spáčil z FK Čáslav.

Na ZŠ Masarykova je fotbalový kroužek určen žákům prvních a druhých tříd. První hodiny se v úterý 14. září zúčastnilo pětadvacet dětí! O tři dny později se fotbalový kroužek rozjel i na ZŠ Náměstí, kde se první hodiny zúčastnilo 17 dětí z první až třetí třídy místní školy. „Celkem se do obou kroužků zapsalo pětačtyřicet dětí,“ upřesnil Jan Spáčil.

Pilotní ročník projektu je pro žáky těchto základních škol zcela zdarma! Hlavním trenérem fotbalového kroužku je David Vyhnánek. Dalšími trenéry, kteří na fotbalových kroužcích působí, jsou Jana Šťastná, Jan Spáčil, Miroslav Paták a Jakub Svoboda.

Fotbalové kroužky probíhají formou zábavných her, soutěží a pohybových aktivit. „Děti se naučí základní fotbalové dovednosti, týmové spolupráci,“ upřesnil David Vyhnánek, trenér FK Čáslav.