154_20240611_111544.jpg
22_20210831_133648.jpg

Fotbalový kemp pod hlavičkou FK Čáslav si děti v Žehušicích užily

FK Čáslav uspořádal v minulém týdnu první ročník příměstyského fotbalového kempu v Žehušicích. Na třiadvacet účastníků dohlíželi čtyři licencovaní trenéři FK Čáslav. Kemp se uskutečnil v areálu místní základní školy.

„Po celý týden jsme pracovali ve skvělé atmosféře, děti byly plné elánu a věřím, že si sportování náležitě užily,“ uvedl Lukáš Jirků, jeden ze trenérů z FK Čáslav. 

Každý den byly pro děti připraveny dvě tréninkové jednoty specializované na fotbal, dále pak dvě mimo fotbalové aktivity, které rozvíjely jejich rychlost, výbušnost, koordinaci a další pohybové aspekty. Stravování bylo zajištěno v jídelně ZŠ. Bonusem navíc bylo každý den ovoce od sponzora kempu, společnosti GIRA fruit, s.r.o.

FK Čáslav od září připravuje v ZŠ Žehušice fotbalovou akademii. Jedná se o sportovní kroužek pro děti první a druhé třídy, dále pro děti od třetí do páté třídy. „Informace k tomuto projektu uvedeme na webu fkcaslav.cz v průběhu srpna,“ řekl Jakub Svoboda z FK Čáslav.

Čáslavský fotbalový klub v srpnu pořádá ještě jeden příměstský kemp. Tentokrát se uskuteční v Čáslavi. Jeho kapacita je již naplněna, kempu se zúčastní padesát dětí ve věku 6 – 11 let.

Kompletní fotogalerii z kempu naleznete zde!