ČÁSLAVSK Vysoké Mýto
ne 14. 5. 2023 12:00 @ Vodranty / tráva, ČDŽ U 14 C, 22. kolo
761_20230518_091312.jpg

Hlavní hřiště starším žákům svědčilo!

Příjemné počasí, nadšení z možnosti hrát na hlavním hřišti v Čáslavi, dobrá návštěva, kamera připravena, skvělá předehra v podobě vítězství týmu FK Čáslav U15, který v předzápase porazil tým Vysokého Mýta.

FK Čáslav - SK Vysoké Mýto 5:1 (2:1)

Minuty a branky:

18. Rohový kop zahrává Tomáš Vedral a míč pošle přesně na hlavu nabíhajícího Petra Vavřiny. 1:0

23. Machotka předvede akci ala Vladimír Coufal - West Ham United. Z pozice levého beka projde z poloviny hřiště až do pokutového území, cestou si poradí se dvěma hráči soupeře. Hodně jiných hráčů by takovou povedenou akci chtělo samo zakončit, ale "Machy" nezištně a přesně předloží zpětnou přihrávkou míč Lukáši Chloupému, který důrazně pošle míč do brány a zvýší na 2:0. O několik minut později může skórovat Šíma Kříž, vyžije chyby gólmana, ale nenajde odvahu zakončit levou nohou.

32. Nedůslednost a nepozornost při bránění nás stojí obdrženou branku, která vyvolá mírný útlum našich hráčů a zvýšenou aktivitu na kopačkách hráčů hostů. 2:1

Skvělý čich při střídání předvede Míra Paták. Do 2. poločasu posílá do brány Matěje Houdka. Ten s originálním číslem na dresu (99), které by se hodilo spíše do NHL zamkne naši bránu a žádný gól neinkasuje. Druhým střídajícím je Tonda Flieger. Ten po přihrávce od Kříže protlačí míč skrze stopera hostů a pro něho nezvykle levou nohou dá naši třetí branku. 3:1. Tento gól je pro Vysoké Mýto jubilejní stý obdržený v této sezóně.

67. Za sražení pronikajícího Lukáše Chloupého je nařízen pokutový kop. Po krátkém váhání se o možnost kopat penaltu přihlásí, tak trochu překvapivě, stoper Honza Suchomel. Před svou cestou do Říma nikoho nenechá na pochybách a pokutový kop s přehledem promění. 4:1

73. Flieger najde z křídelního prostoru Šimona Kříže a ten s přispěním obránce dá naši pátou branku.

Hodnocení trenérů:

„Výsledek vypadá jednoznačně, ale herně byl zápas dlouho vyrovnaný. My jsme na takový zápas už dlouho čekali, hlavně z pohledu získání sebevědomí. Po celý zápas se nám dařilo ukazovat prvky herního výkonu na kterých se pracuje v tréninkovém procesu.
Velký dík za skvělou atmosféru patří velké skupině fanoušků, složené převážně z rodičů našich hráčů. Nejen, že dokázali kluky povzbudit, ale spravedlivě a objektivně odměnili potleskem dobře vyřešené situace na hřišti i když neskončili brankou.“

Čáslav: Bednář (41. Houdek) - Machotka, Vavřina, Suchomel, Svoboda (41. Flieger), Zavadil (50. Kosolapchenkov), Vedral, Ozank (60. Miřácký), Novotný (60. Kunášek), Chloupý, Kříž (72. Krejčí). Trenéři Paták Miroslav, Peška Josef.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!