V neděli dopoledne jsme zajížděli do Prahy na venkovní utkání proti týmu FK Dukla Jižní Město. Hrálo se na dlouhé a úzké umělé trávě, proto jsme se chtěli primárně správně posouvat a pracovat s prostorem a navázat na dobrý výsledek z domácího zápasu proti Vyžlovce.
Po dvoutýdenní pauze jsme se opět představili před domácím publikem, tentokrát proti týmu SK Vyžlovka. Na utkání jsme byli dobře připraveni a chtěli jsme potvrdit dobrou formu z předchozích zápasů. Od úvodního hvizdu bylo jasné, že půjde o ofenzivní podívanou, a fanoušci si rozhodně přišli na své. Naše ofenziva šlapala jako hodinky a kluci na hřišti předvedli týmový výkon, který přinesl nejen krásné góly, ale i zasloužené tři body.
Výsledkově se nám zápas nepovedl, ale herně jsme rozhodně nepropadli. V první půli jsme měli problémy s dlouhými míči za obranu, špatně jsme si rozebírali hráče a chybělo nám lepší zajišťování i zdvojování. Bohužel jsme za to byli třikrát potrestáni, což je problém, který nás trápil už v minulém utkání.
Hodnocení podzimní části sezóny 2025/2026 – kategorie U15
Před startem mistrovské sezóny absolvoval tým FK Čáslav delší, deštivé, ale velmi povedené soustředění v krásném areálu v Miletíně. Právě tam jsme položili důležitý základ pro nadcházející soutěžní ročník a naladili hráče na správnou fotbalovou notu.
Mistrovské zápasy pro nás odstartovaly už 20. srpna, a tak jsme před ostrým startem stihli pouze dva přípravné duely – proti Vysokému Mýtu a Nymburku. První mistrovské utkání nám však nevyšlo podle představ. V Trutnově jsme prohráli 0:4 po nepřesvědčivém herním projevu. O tři dny později jsme ale zajížděli do Jablonce nad Nisou, kde se ukázalo, že zápas končí až závěrečným hvizdem rozhodčího a že náš tým má svou sílu i charakter.
Řada dalších utkání měla podobný průběh. Inkaso přicházelo často po laciných chybách nebo z rychlých protiútoků soupeře, zatímco my jsme si na každou vstřelenou branku museli sáhnout až na dno sil. Chyběla nám lehkost v zakončení i větší klid v herních situacích. I proto se během podzimu střídaly lepší výsledky s horšími a sebevědomá, kvalitní hra s bázlivým a místy až naivním projevem.
Podzimní část soutěže jsme uzavřeli parádní přestřelkou s RMSK Cidlina, která skončila porážkou 4:5. Tento zápas měl vše – tempo, emoce i kvalitu – a přestože jsme nebodovali, pro náš tým šlo o velmi dobrou vizitku.
Celková bilance dvou vítězství a jedné remízy je pro nás zklamáním. Očekávání i interní cíl byly vyšší – minimálně čtyři vítězství a zisk patnácti bodů. I proto nás v jarní části čekají boje ve skupině týmů na 9.–16. místě tabulky. Tato skupina bude mimořádně vyrovnaná a jsme přesvědčeni, že každý zápas nabídne napínavou podívanou až do posledních minut.
Pozitiv je však i přes výsledky celá řada. Během podzimu se nám podařilo vypořádat se s dlouhodobými zraněními několika hráčů, zapracovat nové posily do kádru, osvojit si druhý herní systém, zlepšit týmové skóre na 26:77 a vybrousit silné stránky u některých hráčů i postů. A co je nejdůležitější – fotbal nás bavil a chuť do další práce rozhodně nechybí.
Do jarní části vstupujeme s jasným cílem: zúročit nasbírané zkušenosti, zlepšit herní projev a proměnit vyrovnané zápasy v bodové zisky.