Hodnocení podzimní části staršího dorostu

Do podzimní části soutěže jsme vstupovali s cílem hrát maximálně účelný fotbal vzhledem k typologii hráčů, kteří jsou v současném kádru U19, přitom je zároveň připravovat na zapojení do dospělého fotbalu v Čáslavi a co se výsledku týče, chtěli jsme se pohybovat ve vrchní části tabulky.

To se v první polovině, resp. do konce září dařilo. Po výborné letní přípravě završené povedeným soustředěním v Sázavě jsem udělali „šňůru“ 8 utkání bez porážky (7 vítězství a jedna remíza) se ziskem 22 bodů. K těmto výsledkům vedla poctivá, důsledná hra, založená na poctivém bránění, rychlém přechodu do útoku a efektivnímu zakončení, kdy zejména Dominiku Mužátkovi se střelecky velmi dařilo. Měli jsme i trochu štěstí, kterému jsme ovšem vždy bojovným výkonem šli naproti.

Oproti tomu druhá polovina podzimu se nepovedla. Vše se lámalo v utkání v Kolíně, kde jsme po poločase vedli 2:0, nicméně v 2. poločase nás Kolín přehrál, otočil na 4:2 a na nás padla herní i výsledková krize, ze které jsme se do konce podzimu nedokázali dostat. Pravdou je i to, že v týmu byly i zdravotní problémy, hráli jsme spíše s týmy z vyšších pater tabulky, u některých hráčů trochu poklesla tréninková morálka a výsledkem tedy byla opačná „šňůra“, tedy 7 porážek v řadě. Mrzí nás hlavně 2 prohry doma – se Střešovicemi a Admirou B, tam jsme měli bodovat a také prohra na Žižkově, kde jsme dostali rozhodující branku v 90. minutě z dost problematické penalty.

Vzhledem ke druhé polovině podzimu je celkový dojem z podzimní části takový rozporuplný. Co se týče výsledku, zisk 22 bodů a 7. místo není špatné, na druhou stranu víme, že jaro bude náročné a bude se bojovat o každý bod.

V herním projevu máme určitě rezervy, na druhou stranu některé herní principy jsme do své hry dostat dokázali a když si kluci věří, dokážou hrát dobrý fotbal. Někteří kluci také podávali velmi solidní individuální výkony, vyzdvihnout musím Jirku Špičáka, který táhnul tým zejména směrem do obrany, ale přispěl i několika brankami a pak Dominika Mužátka, kterému se střelecky dařilo a v ofenzivě byl tou hlavní zbraní.

Úkol na pro zimu je jasný. Dobře potrénovat, znovu získat fyzickou a psychickou pohodu, zdokonalovat herní dovedností a týmový herní výkon tak, abychom pro jaro byli znovu dobře nastartovaní.