143_20240417_095230.jpg
140_20240403_122320.jpg
270_20220407_111129.png

Hodnocení zimní přípravy U14

Trenéři FK Čáslav U14 hodnotí zimní přípravu na jarní část sezíny s mírným optimismem.

Celkové zhodnocení

Po posledním soutěžním utkání jsme hráčům dopřáli týden volno a na začátku listopadu vstoupili do zimní části fotbalové sezóny. Tréninky probíhaly na umělé trávě v Čáslavi, v hale BIOS a na začátku jara jsme se párkrát dostali i na přírodní trávu. Celkem jsme s týmem absolvovali 55 tréninkových jednotek. V hale se většinou jednalo o silový a obratnostní rozvoj, několikrát jsme tréninky zpestřili florbalem. Venkovní tréninky probíhaly většinou v malých formách průpravných her se zaměřením na rozvoj výstavby hry od vlastní brány, převzetí míče v otevřeném postavení a součinnosti dvojic. Účast na trénincích v tomto období ovlivňovaly různé karantény a nemoci, případně léčba zranění. Za uspokojivá považujeme čísla alespoň kolem 70 %, s docházkou tak panuje mírná spokojenost, ale prostor ke zlepšení tady určitě je.

V průběhu zimy jsme také sehráli 11 přípravných utkání (2 ještě v roce 2021, 1 v rámci soustředění), při kterých došlo ke konfrontaci se čtyřmi žákovskými divizními týmy U 14 (FC Háje, FC Slovan Havlíčkův Brod, Motorlet Praha, FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou) a třemi týmy U15 z krajských přeborů (Sparta Kutná Hora, FK Bohemia Poděbrady, FC Chotěboř).
Kromě nepovedeného zápasu v Chotěboři, který jsme nezvládli herně ani výsledkově, a zápasů s Kutnou Horou, kdy se jednalo o hru na jednu bránu, kluci ve všech zbývajících zápasech předvedli pěkné výkony založené na konstruktivní rozehrávce a rychlé práci s míčem, ale také na poctivé defenzivě. Za zmínku určitě stojí zvládnuté koncovky zápasů, kdy jsme v posledních minutách dokázali zvrátit výsledek na svoji stranu (Háje, Poděbrady), vyrovnat (Havlíčkův Brod) nebo třeba i jen zmírnit skóre (Chotěboř). Varováním do nadcházející soutěžní části sezóny jsou určitě nezvládnuté pasáže některých zápasů (začátek 2. poločasu v HB a prvního zápasu v Poděbradech, ¾ zápasu v Chotěboři).

Jaro tedy vyhlížíme s mírným optimismem a doufáme, že nám, rodičům i fanouškům přichystáme spoustu radostných zážitků. Děkujeme za podporu.