Jen tak dál! Parádní výkon, Malín odjel s prázdnou

Co se nepovedlo čáslavským fotbalistům kategorie U11 dokončit v minulém utkání okresního přeboru mladších žáků ve Vrdech, to si vynahradili v neděli 8. května hned v následujícím duelu s Malínem. A sice dovést do vítězného konce slibně rozehranou partii.

FK Čáslav C – TJ Sokol Malín 5:3 (4:2)

Z pohledu hráčů Čáslavi toho měly oba zápasy hodně společného. Výborný začátek, dvougólový náskok po prvním poločase a především pak fotbal, který v jejich podání vykazoval určitou kvalitu. Otázkou bylo, jestli to nakonec nedopadne jako ve Vrdech, kde soupeř po přestávce převzal iniciativu a skóre otočil ve svůj prospěch.

Nic takového se tentokrát nestalo. Domácí celek nevyklidil hřiště a byl nepříjemným protivníkem až do závěrečného hvizdu, po kterém se mohl začít radovat z překvapivého, ale zaslouženého vítězství nad pátým týmem tabulky. Vždyť Malín na podzim Čáslav C porazil vysoko 13:4 a v zimní přípravě 6:3.

„Tříbodový zisk mě samozřejmě těší, ale ještě víc předvedená hra, kterou jsme zopakovali z první půle ve Vrdech. Kluci a holka podali povedený kolektivní výkon, nicméně bych vyzdvihl pěkné průnikové přihrávky Míry Pauly a poctivou práci Libora Jelínka v obraně,“ pochválil své svěřence čáslavský trenér Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: O. Rek (J. Šouba) - 1:0, J. Paula (přímý kop) - 2:0, T. Pekhart (L. Hájková) - 3:1, L. Jelínek (bez asistence) - 4:2, T. Pekhart (J. Paula) - 5:2. Rozhodčí: M. Matz. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav C: T. Klapal - L. Hájková, L. Jelínek, J. Šouba - O. Rek, J. Paula, M. Černý - T. Pekhart. Průběžně střídali: P. Zelený, D. Zámečník, D. Nikolaev, M. Zikmunda. Trenéři: L. Hájek, M. Kotrba.

Zbývající výsledky: Křesetice/Malešov - Církvice 7:0, Sázava - Zruč nad Sázavou 1:3, Hlízov - Suchdol 2:8, Chotusice - Vrdy 7:2, Kutná Hora B - Uhlířské Janovice 0:4.