V týdnu přišel z Kolína do Čáslavi novic Tomáš Dvořák, a v dresu nového mužstva se uvedl náramně. Díky jeho čtyřem gólům zvítězilo béčko Čáslavi v dalším pokračování krajské 6. ligy (I.A třída) na půdě Lužce rozdílem tří branek. A to domácí borci v zápase třikrát vedli. Jenže hosté pak předvedli parádní obrat, jenž režíroval právě Dvořák.
Přerušit nepříjemnou sérii proher chtěli fotbalisté FK Uhlířské Janovice utnout v nedělním duelu 4. kola I. A třídy, skupina B. K prvnímu derby soutěže v sezoně vyrazili na hřiště rezervy FK Čáslav:
Ke dvěma porážkám a jedné výhře přidali remízu. Bezbrankovou plichtu uhráli fotbalisté čáslavské rezervy v dalším kole krajské 6. ligy (I.A třída) na hřišti nováčka z Chotětova. Hostujícího trenéra Junka potěšil fakt, že jeho tým po hodně dlouhé době udržel čisté konto.
Fotbalisté čáslavské rezervy odehráli druhé kolo v azylu v Chotusicích, kde přivítali celek Mnichova Hradiště. Díky dvěma brankám Ronovského a jedné trefě Vančury zvítězili 3:1!
Juniorka bere první tři body! Na hřiště se po zranění kolene vrátil Radek Richard
Fotbalisté čáslavské juniorky v dalším kole I. A třídy sk. B zavítali do Čelákovic. Hostům perfektně vyšel první poločas, když hned třikrát rozvlnili síť za domácím brankářem. Ve druhém poločase navíc brankář Vyhnánek chytil pokutový kop. Domácí pak už jen korigovali výsledek na 1:3. Po dlouhé osmiměsíční pauze zaviněné zraněním kolene se na hřiště vrátil Radek Richard.
„Po nepovedeném domácím utkání s Poděbrady nás čekalo těžké utkání v Čelákovicích. Do zápasu jsme vstoupili vcelku dobře. Do páté minuty utkání nás sice soupeř zatlačil, ale my zdatně odolávali. V 10. minutě jsme si vypracovali první šanci zápasu. Ve 12. minutě po hezké akci Dastycha, Gondy a Klepala se Vojta Klepal dostal do vápna a hezkým zakončením přeloboval gólmana na zadní tyči,“ popisoval první gólový moment zápasu trenér čáslavské juniorky Radek Richard a pokračoval: „O pět minut déle mohlo být ještě veseleji, když Milan Vrána naskočil na rohový kop, ale bohužel hlavičkoval jenom do rukou gólmana,“ litoval.
„Domácí zahrávali spoustu standartních situací, které se nám podařilo ubránit a za to bych chtěl kluky pochválit! Ve 38. minutě jsme soupeři odskočili na dvoubrankový náskok, který zařídil Milan Čáp, když zakončoval osamocený před domácím gólmanem a nekompromisně poslal míč do sítě. Tři minuty na to vypálil krásnou ranou Vojta Klepal odražený míč, na který domácí gólman neměl nárok. Do kabiny jsme odcházeli s vedením 3:0,“ rekapituloval Richard.
„Druhý poločas začal pod taktovkou domácích hráčů. Zatlačili nás na naši polovinu a my odolávali tlaku domácích. I tak jsme obdrželi jednu branku, ale je důležité, že kluci po obdržené brance nepanikařili a podali stejně kvalitní výkon jako v prvním poločase. Ještě bych chtěl vyzdvihnout brankáře Vyhnánka, který chytil penaltu. Kluky chci pochválit za dobrý výkon, který musíme potvrdit v domácím utkání s Lysou nad Labem,“ uzavřel trenér čáslavské juniorky.