FK Bohemia PoděbradyČÁSLAV
so 1. 4. 2023 16:30 @ Poděbrady - UMT, I.A třída skupina B, 20. kolo
686_20230402_102643.jpg

Juniorka Čáslavi vyhrála i potřetí v řadě!

Na podzim získali pouhých 11 bodů. Za tři jarní zápasy stihli fotbalisté čáslavské juniorky podzimní bilanci téměř srovnat. Potřetí v řadě totiž zvítězili! Na půdě čtvrtého celku tabulky Bohemie Poděbrady otočili nepříznivý průběh z 0:1 na 2:1.

Bohemia Poděbrady – Čáslav B 1:2 (1:1)

Čáslavští byli v zápase nebezpečnějším týmem, ale řadu šancí v pokutovém území hosté nedokázali přetavit v brankové zakončení. Domácí hrozili z dlouhých nákopů za obranu. Po jednom takovém chyboval Špičák a domácí Martínek nadvakrát překonal Vlčka – 1:0. Hosté ale do poločasové pauzy srovnali. Tuzarův dlouhý aut prodloužil za sebe Novák a na zadní tyči číhající Kurka propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1.

V úvodu druhého poločasu podržel Čáslav skvělým zákrokem Vlček. Na druhé straně hosté po závaru orazítkovali břevno. Čtvrt hodiny před koncem napřáhl z přímého kopu ze třiceti metrů Klepal a jeho projektil zapadl přesně k tyči Fiškovy branky – 1:2. Zbytek utkání si čáslavští fotbalisté pohlídali a zaslouženě zvítězili!

„Body potřebujeme a zase jsme je získali. Myslím si, že jsme je získali po právu,“ řekl po utkání trenér čáslavské rezervy Vratislav Junek a pokračoval: „Poděbrady nebyly špatným soupeřem. Šance si vytvořily. Chvílemi byla hra vyrovnaná. Od nás to byl dobrý, bojovný výkon. Kluci chtěli zápas otočit, i když jsme prohrávali a za to jim musím poděkovat,“ konstatoval.

V závěru se domácí tým snažil dlouhými nákopy o vyrovnání: „Do devadesáté páté minuty jsem měl strach, že z toho bude nějaká upocená remíza. Je ale vidět, že to kluky nakoplo, že z toho mají vnitřní radost,“ všiml si trenér Čáslavi.

„V Poděbradech jsme neměli tolik hráčů z áčka, ale přesto všechno Dastych a Mach udělali na hřišti velký kus práce a byli ve hře znát. Tihle dva na středu hřiště byli stěžejní. Ale i kluci z juniorky si odehráli to, co mají. Vyzdvihnout ještě musím výkon Tuzara, který nastoupil netradičně v útoku a odehrál fantastické utkání a mě velmi mile překvapil,“ uzavřel spokojený trenér.

Branky: 29. Martínek – 42. Kurka, 76. Klepal.

Rozhodčí: Stejskal – Louda, Pomykáček. Žluté karty: Svoboda, Králík – Kurka, Marek, Tuzar. Diváků: 95.

Boh. Poděbrady: Fiška – Uher, Svoboda, Vokatý, Martínek, Orestis (71. Kalina), Hněvsa, Králík (86. Pinkas), Novák, Havránek, Soukup (86. Soukup). Trenér Tomáš Kubánek.

Čáslav: Vlček – Kurka, Kubín, Špičák, Lebduška (46. Gonda) – Marek, Mach, Dastych, Havrda (67. Klepal), Novák – Tuzar. Trenér Vratislav Junek.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!