ČÁSLAVDolnobousovský SK
ne 9. 10. 2022 16:00 @ Atletický stadion, I.A třída skupina B, 10. kolo
542_20221010_092027.jpg

Juniorka si vyšlápla na Dolní Bousov, nulu vychytal šestnáctiletý Matyáš Málek!

Fotbalisté čáslavské juniorky se konečně opět představili na domácí půdě. Na těžkém terénu na hřišti s atletickou dráhou působili živým dojmem, soupeři ze špičky tabulky nasázeli čtyři branky a po zásluze si připsali tři body!

Čáslav – Dolní Bousov 4:0 (2:0)

Trenér čáslavské juniorky Radek Richard byl po utkání spokojený: „Náš výkon ze středy a ze nedělního zápasu s Bousovem se nedají vůbec srovnávat, mělo je to jiné parametry v přístupu, nasazení,“ podotkl.

„Pomohli jsme si dvěma brankami v prvním poločase. I když se hrálo na těžkém terénu, tak musím kluky pochválit za to, že se neuchýlili k tomu, že budeme hrát dlouhé míče, naopak jsme chtěli kombinovat. Vytvořili jsme si řadu šancí, dali jsme si čtyři branky kvalitnímu soupeři,“ popisoval.

Do branky Čáslavi se postavil teprve šestnáctiletý Matyáš Málek: „Brankáře jsme řešili, nakonec jsme se rozhodli pro mladého Málka, který v poslední době trénoval i s a-týmem a měli jsme na něj dobré ohlasy,“ řekl Richard k nasazení mladého gólmana.

Šestnáctiletý Málek je navzdory svému věku jedničkou v kategorii U19, nyní se poprvé postavil do brány v utkání dospělého fotbalu: „Zápas byl v pohodě. Akorát jsem jednou chyboval, když jsem dostal žlutou kartu za to, že jsem chytil míč mimo vápno,“ ohlédl se Matyáš Málek za svým výkonem.

Branky: 6. Chábera, 18. Vilím, 57. vlastní, 80. Novák.

Rozhodčí: Garaja – Kovář, Kramný. Žluté karty: Málek, Dastych – Šolc, Bělík, Horák, Falta. Diváků: 100.

Čáslav B: Málek – Dastych (74. Houfek), Čáp, Schovanec, Lebduška – Nykodým (68. Novák), Čuchal (84. Tůma), Klepal, Vilím – Špičák, Chábera (84. Kubín). Trenér Radek Richard.

Dolní Bousov: Sýkora – Šolc, Pažout (79. Kasal), Keszeg, Merva (74. Boško), Horák (54. Ježek), Klíma, Pavliš, Bělík, Horák, Falta. Trenér Luděk Holub.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!