K postupu do pohárového finále chyběl jediný gól

Na vítězné vlně se svezli čáslavští fotbalisté kategorie U11 v posledním utkání základní části okresní pohárové soutěže starších přípravek. Ve středu 27. dubna porazili do té doby stoprocentní kutnohorskou Spartu na jejím hřišti a vyhráli potřetí v řadě.

Sparta Kutná Hora – FK Čáslav A 6:8 (4:4)

V Lorci se po celých padesát minut hrál zajímavý a svižný fotbal, který na obou stranách nabídl i spoustu šancí. Čáslavští hráči si po většinu času udržovali těsné vedení a důležitý krok k vítězství udělali v úvodu druhé půle, kdy soupeři odskočili na tři branky. Domácí celek ještě zabojoval, zápas opět zdramatizoval, ale byl to D. Zámečník, který se k radosti čáslavské výpravy jako poslední zapsal do střelecké listiny.

Z pohledu pohárového finále už tento duel nic neřešil, protože postup do něj si předem zajistily Uhlířské Janovice a právě Sparta Kutná Hora. Čáslavi k tomu chyběl vlastně jediný gól. Stačilo by jí totiž uhrát remízu s Uhlířskými Janovicemi (8:9) nebo vyhrát ve Vrdech (2:2).

„Vzhledem k tomu, že se v této sezoně už učíme hrát na větší hrací ploše, byla pohárová soutěž starších přípravek pro nás spíše zpestřením, ovšem v Kutné Hoře jsme uhráli dobrý výsledek. Bylo však nutné, aby všichni hráči pochopili, že pokud jsou na hřišti, musí v rámci svých možností odvést poctivý výkon,“ podotkl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi A: vlastní (T. Pekhart) - 0:1, T. Pekhart (L. Hájková) - 0:2, L. Hájková (J. Paula) - 1:3, T. Pekhart (L. Hájková) - 3:4, T. Pekhart (L. Jelínek) - 4:5, J. Paula (L. Hájková) - 4:6, T. Pekhart (J. Šouba) - 4:7, D. Zámečník (F. Babák) - 6:8. Rozhodčí: Z. Čáp (laik). Hrací doba: 2x 25 minut.

Čáslav A: J. Šouba - L. Jelínek, Š. Mariani, J. Paula, T. Pekhart, L. Hájková. Průběžně střídali: P. Zelený, T. Klapal, F. Babák, O. Rek, M. Černý, D. Zámečník, D. Lebeda, D. Nikolaev. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Vrdy - Uhlířské Janovice 3:13, Čáslav B - Tupadly 6:3.