558_20221017_130744.jpg

Konec před finálovým turnajem

Ve třetím kole Planeo Cupu čáslavští fotbalisté odcestovali do nedalekých Pardubic. Opět se hrál systém 5+1 s časem jedenkrát 20 minut. Zde se utkali s opravdu kvalitními týmy. První tři týmu z toho turnaje se utkají na již republikovém finále. Turnaj byl ovšem velice kvalitní, a tak borci z Čáslavi dosáhli “jen“ na 6. místo. Vítězem turnaje se zcela zaslouženě stal Kolín, který neprohrál jediný zápas. Dále postoupili Chlumec a Nové Město.

Hodnocení trenéra Vojtěcha Pavlíka: „V první řadě bych chtěl všem poděkovat za reprezentaci klubu. Myslím si, že se nemusí za svůj výkon stydět po tom co se dostali takhle daleko. Tento turnaj pro kluky byl již za odměnu, ale od některých jsem čekal, že se v tomto turnaji více poperou a ukážou co v nich je.“

„Co se týče výkonu, tak kluci poznali, že se hraje od začátku až do posledního hvizdu rozhodčího. Škoda, že se vždy první zápas musíme rozehrát. Nechat si dát dvě branky a pak teprve začneme. Další zápas jsme zase poznali, že se hraje až do konce zápasu, když jsme v poslední minutě dostali branku. Ve vyrovnaných zápasech pak dělala rozdíl hlavně produktivita, kdy se nám nedařilo vstřelit branku, občas mi přišlo, že se bojíme vystřelit. Je možné, že v tom hrála velkou roli i nervozita.“

„Na druhou stranu si myslí, že jsme měli na více než celkových 5 bodů. Dnes mi tam chyběla drzost dovolit si 1v1, takový ten chtíč vyhrát. U některých mi přišlo, že se bojí jak souboje, tak i hrát. Dnes byl naším rozdílovým hráčem Pegy, který se pral opravdu jako lev a takové nasazení bych chtěl vidět od všech.“

„Klukům děkuju a doufám, že příští rok uděláme krůček dál! Rodičům bych chtěl také poděkovat, že borce uvolnili, udělali si volno v práci a dovezli je na každý turnaj – Děkuji.“

Sestava: Mikanová – Váňa, Feierfeil, Jelínek – Patejdl, Klapal – Kočí, Zápařka, Pekhart.

FK Čáslav – Letohrad 3:4

FK Čáslav – Chrudim 1:1