SK Slovan PoděbradyČÁSLAV
so 23. 3. 2024 10:15 @ Slovan Poděbrady, 1.A třída sk. B muži, 19. kolo
1138_20240325_090519.jpg

Kvalita s balonem i důraz byly na straně Poděbrad, uznal trenér Junek

Podruhé za sebou hráli v jarní části sezony v krajské I.A třídě fotbalisté Slovanu Poděbrady na svém hřišti a podruhé vyhráli. A podruhé to bylo s týmem s Kutnohorska. Po Vrdech porazili také čáslavskou rezervu, pro kterou je to naopak druhá porážka v řadě. Dva góly Slovanu dal Jiráň, v nastavení přidal třetí branku střídající Saulich. Hosté se gólově neprosadili.

Slovan Poděbrady – Čáslav B 3:0 (1:0)

„Do zápasu vstoupíme opět dobře, ale šance, které máme do patnácté minuty, bohužel neproměníme. Bohužel i ty nejvyloženější, nebo máme opačné řešení. Vysvobodil nás až Lukáš Jiráň, který jednu z nich proměnil, když postupoval na gólmana ze strany. Konec první půle nebyl z naší strany ideální,“ uvedl po utkání manažer poděbradského Slovanu Jan Sekera. „Do druhé půle jsme vstoupili v podobném duchu i přes výhrady, které trenér k naší hře měl a vysvětlil v kabině. Naštěstí máme Lukáše Jiráně a ten druhým gólem zvýšil na dva nula. Reagovali jsme prostřídáním, kdy čerství hráči jako Kafka, Zeman, Saulich i Horák přinesli oživení a krásnou akcí Saulicha jsme zvýšili na tři nula. Poté už se zápas dohrával,“ řekl Sekera. „Jsem rád za první nulu Bíny, za kterou určitě přispěje do kasy. Výkon nebyl ideální, ale máme tři body,“ dodal manažer poděbradského celku.

„Utkání na Slovanu se nám nepovedlo. Nehráli jsme dobře,“ uznal trenér čáslavského celku Vratislav Junek. „Prvních dvacet minut ještě šlo a dokonce jsme měli nějaké brejkové slibné situace, jen jsme to nedokázali vyřešit. Bohužel kvalita s balonem a malý důraz byla příčina toho, že jsme v utkání začali ztrácet a po obdrženém gólu si domácí šli za výhrou. Vyhráli zaslouženě, neměli jsme kvalitu to změnit,“ přiznal kouč poražených.

Branky: 31. a 65. Jiráň, 90+2. Saulich. Poločas: 1:0.

Slovan Poděbrady: Bína – Koutský, Hypius, Borovička, Říha, Havrda (65. Zeman), Šťastný (57. Saulich), Bernard, Jiráň (77. Horák), Kořínek (57. Kafka), Riesz (89. Bulíř).

Čáslav B: Usenko – Novák, Nešpor (72. Gonda), Lebduška, Dastych, Fišr, Čuchal, Klepal, Havrda, Konyvka, Vilím (79. Tůma).

Zdroj: Kutnohorský deník

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!