Kvalitu Čáslavi poznala Sázava až ve druhém poločase

Dva velmi rozdílné poločasy odehráli čáslavští fotbalisté kategorie U11 v neděli 3. října v zápase okresního přeboru mladších žáků doma se Sázavou. Ten první sice prohráli o šest branek, ale v tom druhém se o hodně zlepšili a ukázali, že soupeř byl hratelný.

FK Čáslav C – FK Kavalier Sázava 2:6 (0:6)

Už jenom z tohoto pohledu zápas trenéru L. Hájkovi dost napověděl. Ten totiž chtěl dát vzhledem k širokému kádru všem hráčům stejnou šanci, a proto pro první půli sestavil dvě vyrovnané osmičky, které se na hrací ploše střídaly přibližně po pěti minutách. Kluci a holka de facto hráli o trika pro druhé dějství.

Po přestávce už do větší části utkání nastoupili hráči, kteří se jevili nejlépe. A hned to byla úplně jiná jízda. Čáslavský celek převzal iniciativu a usadil se na polovině Sázavy. Už ani jednou neinkasoval a byla škoda, že kvůli zdramatizování duelu nevstřelil branky o něco dříve.

„Náš výkon ve druhém poločase už měl nějaké parametry. I střídající hráči pak v jeho závěru splnili úkol, a sice nedostat gól. Jsme ve fázi, kdy důležitější než výsledek je, aby si všichni hráči zahráli a hlavně pochopili, že pokud jsou na hřišti, musí odvést v rámci svých možností maximum pro tým,“ zmínil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Fotogalerii z utkání naleznete zde!

Branky a asistence Čáslavi: T. Pekhart z penalty - 1:6, T. Pekhart (J. Paula) - 2:6. Rozhodčí: J. Volenec. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav C: J. Šouba - P. Zelený, Š. Mariani, D. Zámečník - L. Hájková, J. Paula, M. Černý - T. Jeřicha. Průběžně střídali: T. Klapal, F. Babák, L. Jelínek, P. Havránek, O. Rek, T. Pekhart, D. Lebeda, F. Urban, D. Nikolaev. Trenéři: L. Hájek, M. Kotrba.

Zbývající výsledky: Církvice - Chotusice 4:8, Malín - Křesetice/Malešov  14:1, Suchdol - Uhlířské Janovice 2:1, Hlízov - Zruč nad Sázavou 1:17, Kutná Hora B - Vrdy 11:1.