661_20230310_101005.jpg

Kvůli nezpůsobilým hracím plochám v Čáslavi se ruší víkendový program

Rozmary počasí nadělaly neplechu na obou fotbalových hřištích v čáslavských Vodrantech. Obě plochy jsou místy pokryty vodou, zbylé části hřišť jsou značně podmáčeny. Víkendový zápasový program v čáslavských Vodrantech se tak ruší! Zápasy se odehrají v náhradních termínech.

Mistrovská utkání měly sehrát žákovské týmy U12 a U13, v neděli se pak měla jarní premiéry dočkat čáslavská juniorka. „Program jsme byli nuceni odložit. Za první dvě kola jsme tak museli zažádat o odložení již pěti zápasů! Opět se naplno projevuje fakt, že od srpna 2021 nemůžeme z důvodu havarijního stavu opěrné zdi využívat pro utkání hřiště s umělou trávou. Navíc, kdo zná travnatá hřiště v Čáslavi, tak ví, že špatně odvádí vodu a po deštivém dni jsou několik dalších dnů nehratelná,“ popisuje současný stav hracích ploch v Čáslavi Jakub Svoboda, člen výkonného výboru v Čáslavi.

„Nedá se nic dělat. Zápasy jsou odloženy. Soupeřům tímto děkuji za vstřícný krok vůči našemu klubu,“ uvedl Svoboda a pokračoval: „Pokud se počasí neumoudří, budeme opět muset jednat o variantách náhradních hřišť v okolí Čáslavi. Jenom na podzim jsme byli nuceni odehrát šest mistrovských zápasů napříč klubem v náhradních podmínkách. Nejenom, že to klub stojí nemalé finanční prostředky, ale také přicházíme o výhodu domácího prostředí,“ uzavřel Svoboda.