Závěr sezóny se nám výsledkově úplně nevydařil. V posledních čtyřech utkáních jsme se potýkali s nízkou produktivitou v útoku a častými změnami v sestavě. Pozitivem však je, že kluci díky tomu získali cenné zkušenosti a museli vystoupit ze své komfortní zóny. Kromě zápasu se Svitavami jsme odehráli velmi dobrá utkání a rozhodně jsme nebyli horším týmem – spíše naopak. Bohužel soupeři byli efektivnější v proměňování šancí.
V dalším jarním kole nás čekal doma, na stadionu Pod Hrádkem, houževnatý soupeř, a sice MFK Trutnov. Po remíze 4:4 z půdy ČAFC jsme tentokrát odešli také s bodem, za remízu 3:3.
V dalším jarním kole jsme se vydali do Hlavního města, kde jsme se utkali s místní ČAFC. Dle očekávání byl k vidění vyrovnaný zápas, který skončil remízovým výsledkem 4:4. Čáslavští borci sice ztratili dvoubrankový náskok, v konečném zúčtování je ale remíza z venku cenná.
Fotbalově velmi vyspělý tým z Horních Počernic nám od začátku dával pořádně zabrat. Jejich rychlá a efektivní útočná hra nám dělala velké problémy, především při našich postupných útocích, kdy byla obrana příliš roztažená. Soupeř podnikal bleskové kontry, které jsme nedokázali správně zachytit.
Lednové zápasy U14: Tvrdé lekce i cenné zkušenosti
Leden přinesl pro kategorii U14 řadu cenných zkušeností – od tvrdých lekcí přes vyrovnané souboje až po skvělý obrat proti Vlašimi. Tým ukázal, že se dokáže poučit z chyb a posouvat se dopředu. V dalších utkáních bude klíčové zlepšit efektivitu zakončení a řešení finálních situací.
První utkání roku 2025 se neslo ve znamení absencí a improvizované sestavy složené z hráčů U13, U14 a U15. Tento mix se projevil na výkonu, který nebyl na obvyklé úrovni. V prvním poločase se kupily individuální chyby, organizace hry nebyla ideální a výsledkem bylo poločasové manko 0:3.
Po přestávce se hra výrazně zlepšila – tým byl aktivnější, lépe organizovaný a soupeře nepustil na vlastní polovinu jinak než dlouhými odkopy. Přesto Aritma dokázala své vedení navýšit a zpečetila jednoznačnou výhru. Zasloužená porážka, ale zároveň cenná zkušenost a odrazový můstek do dalších utkání.
U14 vs SK Střešovice 1911 0:2
Ve třetí lednovou sobotu se hráči U14 utkali s týmem ze druholigové B skupiny a předvedli vyrovnaný, kvalitní výkon. Úvodních 20 minut patřilo našemu týmu – měli jsme lepší organizaci hry a aktivně jsme napadali soupeře. Bohužel jsme neproměnili několik vyložených šancí, což se nám později vymstilo. Ke konci první půle převzal iniciativu soupeř a dostal nás pod tlak, ale skóre zůstalo 0:0.
Druhý poločas začal náporem našeho týmu, hráči byli odvážnější a aktivnější, ale proti dobře organizované obraně Střešovic jsme nedokázali najít efektivní řešení. Zkoušeli jsme střely z dálky i zakončení z malého vápna, ale bez úspěchu. Soupeř naopak ukázal, jak být efektivní – během deseti minut si vytvořil osm nebezpečných šancí a dvakrát skóroval. Náš závěrečný tlak už ke změně výsledku nevedl.
Turnaj starších žáků v Říčanech – 5. místo
Turnaj hraný v nafukovací hale s umělou trávou se vyznačoval fyzicky náročnou hrou. Většina soupeřů měla starší a fyzicky vyspělejší hráče, což naši kluci doháněli technikou a odvahou v soubojích jeden na jednoho.
Přesto jsme doplatili na slabší řešení finálních situací před brankou. Celkové skóre: 1 výhra, 2 remízy, 3 porážky – slušný výsledek, ale s větší efektivitou v zakončení mohl být ještě lepší.
FC Vlašim vs U14 3:5
Duel s druholigovou Vlašimí se odehrál na moderním hřišti s umělým povrchem. První poločas byl z naší strany nepovedený – hráči byli v osobních soubojích pasivní a zaostávali v pohybu. Jediným zdrojem nebezpečí byly rychlé protiútoky. Přesto jsme šli do kabin s přijatelným skóre 3:2.
Po přestávce jako by na hřiště nastoupil jiný tým. Kluci byli důrazní, aktivní a odvážní v útočné fázi. Soupeř postupně fyzicky odpadl a my jsme si tentokrát v okolí soupeřova vápna počínali mnohem efektivněji. Vlašim už ohrozila naši branku jen sporadicky a nakonec jsme zaslouženě zvítězili 3:5.