147_20240430_091055.jpg
893_20230911_105607.jpg

Mládež FK Čáslav nově disponuje moderní bezobslužnou kamerou VEO2

Fotbalový klub v Čáslavi na začátku podzimní části sezóny investoval do moderních technologií. Moderní bezobslužná kamera VEO2 by měla pomoci v dalším rozvoji hráčů.

Mládežničtí trenéři již záznamy z utkání využívají u video analýzy s hráči, které jsou velmi důležitým faktorem při jejich rozvoji. Toto moderní zařízení je díky chytrému softwaru schopno samo snímat utkání nebo tréninkové jednotky. Kamera je schopná natáčet a přibližovat těžiště hry a to vše, aniž by u kamery musela stát její obsluha. „Byť se jedná o pro klub o poměrně nákladnou investici, tak jsme přesvědčeni, že díky tomu posuneme sportovní přípravu našich hráčů o další stupeň výše,“ uvedl šéftrenér mládeže Petr Janda.

Fotbalový klub v Čáslavi se v posledních letech významně posunul v celkovém servise pro rodiče a hráče. „Začali jsme více využívat moderní technologie. Přešli jsme na celoklubový interní informační systém, který využíváme pro informovanost rodičů, evidenci správných kontaktních údajů, plateb, zdravotních prohlídek,“ řekla pracovnice administrativního úseku Markéta Vlčková.

Kamera VEO2 zaznamenala v Čáslavi již také několik pěkných branek. Starší dorostenec David Hybler se díky svému gólu z poloviny hřiště objevil i ve zpravodajství TV Nova v rubrice „Borec na konec.“