ČÁSLAVBRANÍK
125_20240312_115337.jpg
264_20220405_100932.jpg

Mladší dorost si vyšlápl na ABC Braník

Fotbalisté mladšího dorostu na domácí půdě zdolali ABC Braník. Dvě branky si zapsali Hybler s Ročkem!

Čáslav - ABC Braník 4:2 (2:1)

Úvod zápasu nezastihl čáslavské mladíky v dobrém rozpoložení, zbytečnými chybami lacině nabízeli soupeři příležitosti ke skórování. Byla to ale Čáslav, která se po přímém volném kopu ujala vedení díky Hyblerovi. Ani vstřelený gól nedokázal narušit domácí ke zlepšení výkonu a když dostali hned vzápětí srovnávací branku, tak byl dobrý výsledek těžce představitelný. Hřiště ovládli hosté a co pár minut si vypracovával gólové příležitosti. Tlak hostí vyvrcholil v penaltu, i tuto příležitost ke skórování hosté odmítli. Trestem za neproduktivitu pro ně byl balon v jejich síti a poločasový výsledek 2:1.

Ve druhém poločase se obraz hry vyrovnal, ale kombinace obou týmů většinou končily na hranici pokutového území. O další změnu skóre se postaral opět Hybler, který se individuálně prosmýkl do vápna soupeře a přesnou střelou nedal brankáři šanci. Čáslavští opět inkasovali záhy po vstřelení branky, kdy hostující útočník už příležitost v podobě nabídnuté druhé penalty neodmítl. Domácí nesklopili hlavy a po pár minutách byl na konci krásné kombinační akce sám před brankářem Roček, který se nemýlil.

Hodnocení trenérů: „Začátek utkání byl z naší strany hrozivý, hráči dělali zbytečné individuální chyby, zbavovali se lacině balonů, prohrávali osobní souboje. Vůbec bychom se nedivili, kdyby skóre po prvních 20 minutách bylo 0:5 a utkání se už jen dohrávalo. Pozitivem prvního poločasu bylo akorát vedení 2:1,“ přiznali trenéři.

„Ve druhém poločase jsme se už prezentovali kvalitnějším výkonem, i do defenzívy jsme byli zodpovědnější a konečně se dokázali vypořádat s dlouhými přihrávkami za obranu. Na podzim jsme spoustu zápasů prohráli, ačkoli jsme nebyli horším týmem, tak se nám to v dnešním utkání vrátilo, ale podobným vstupům do utkání se musíme do budoucna vyvarovat.“

Branky: 9., 71. Hybler; 30., 71. Roček - 10. Hejduk, 79. Busek (pk)

Čáslav: Beránek - Šusta, Krejza, Ondráček, Vocl (75. Matz) - Grulich (58. Šic), Spáčil, Jeřábek (45. Koryčánek), Hybler (84. Málek L.), Katzer (45. Růžička) - Roček. Trenéři: Lebduška, Ronovský.