864_20230831_120943.jpg

Mladší dorost vstoupil do sezóny se střídavými úspěchy

Tým mladšího dorostu U17 složený z hráčů ročníků 2007 a 2008 má za sebou první týdny pod vedením nového trenéra Petra Jandy a vstřebává náročnost tréninkových jednotek, kde je hlavní důraz vedený na kvalitu dovedností a intenzitu pohybu. Záměrem je tyto atributy následně přenést do soutěžních zápasů, aby se staly nedílnou součástí dalšího fotbalového života hráčů.

1. kolo: FK Čáslav – SK Sparta Kolín 3:1 (2:0)

Góly: 18. Jakub Vrdský (pen), 45. Dominik Trzaskalik, 78. Jakub Vrdský – 61. Petr Vilím

Sestavy

FK Čáslav: Jeřicha – Trzaskalik, Kovář, Krejza, Šveřepa (66. Vavřina), Šanc Ma. (66. Kříž), Dražinovský, Nácovský (76. Petr), Medlen (76. Hájek), Šanc Mi. (44. Holý), Vrdský

SK Sparta Kolín: Kolář – Lorenc, Bednář (66. Krupka), Michnevyč, Figar (46. Bartoň), Vilím, Jandák (66. Bareš), Klepal, Szitás (46. Pfeiler), Krumich (82. Kraft), Marek

První soutěžní zápas přinesl výhru díky větší efektivitě v zakončení. Oba góly v prvním poločase padly po přímých volných kopech. První Radek Medlen rozehrál podél zdi na Davida Dražinovského, který se s míčem dostal do vápna. Následoval obranný zákrok soupeře a odpískání penalty, které se bezpečně zhostil Kuba Vrdský. Druhý gól zařídil Dominik Trzaskalik, když po dalším přímáku uklidil z prostoru penalty odražený míč do šibenice. Kolínští měli také několik příležitostí ke skórování a po hodině hry po brejku snížili na rozdíl jedné branky. Výsledek stanovil Kuba Vrdský, jehož tečovaná střela po závaru ve vápně obloučkem přeletěla brankáře hostí a skončila pod břevnem.

2. kolo: FC Slavia Hradec Králové - FK Čáslav 1:1 (1:0)

Góly: 9. Martin Spejchal – 76. Matěj Tlustý

Sestavy

FC Slavia Hradec Králové: Studený – Bezdíček, Pišl, Zoubek, Pospíchal (46. Zimmermann), Spejchal, Horák, Valenta (76. Hrabík), Středa, Zadrobílek, Hodný (66. Hůla)

FK Čáslav: Bednář – Resl, Vilímek, Krejza, Houdek (46. Procházka), Hájek (46. Petr), Nácovský (46. Jeřábek), Dražinovský, Medlen (75. Tlustý), Holý, Vrdský

Při prvním venkovním utkání nás postihly předzápasové zdravotní trable Tondy Jeřichy a Petra Kováře, a tak muselo dojít ke změnám těsně před úvodním hvizdem. To ale není omluva pro mdlý výkon, který většina hráčů předvedla. Brzy po začátku utkání jsme z rohu inkasovali a celý zápas byli horším týmem, zlepšení nepřineslo ani poločasové střídání. Bod nám přineslo přesné zakončení Matěje Tlustého po minutě pobytu na hřišti a brankářské dovednosti Bohouše Bednáře, který před koncem chytil tutovku.

3. kolo: FK Čáslav – FK Náchod 1:3 (0:1)

Góly: 71. Radek Medlen – 37. Tadeáš Wihan, 66. Michal Fatka, 90. Antonín Hašek

Sestavy

FK Čáslav: Jeřicha – Houdek (46. Krejza), Vilímek, Jeřábek, Procházka, Šanc Ma. (22. Tlustý), Dražinovský (32. Medlen), Nácovský, Petr (46. Kovář), Holý (78. Šanc Mi.), Vrdský

FK Náchod: Freiwald – Kočnar, Hamerski (59. Kašek J.), Dvořák, Vlček, Vančák (59. Hašek A.), Mütsch, Wihan (64. Seibrt), Fatka, Koubek (90. Šafařík), Kaufman

Další nepovedené utkání. Nepřesnosti v naší hře nabídli hostům nespočet možností k rychlým brejkům a nebezpečným zakončením. Prvnímu gólu předcházela ztráta míče na útočné polovině, špatné přebrání hráčů na pravé straně, nedůraz a nezajištění stoperské dvojice – byl z toho brejk a zakončení do prázdné brány. Při druhém útočník využil naši chybu v rozehrávce a sklepnutí naslepo na střed vápna. Korigující gól zařídil Radek Medlen, když po zisku míče na hranici vápna překvapil brankáře křížnou střelou po zemi na zadní tyč. Třetímu gólu v naší síti opět předcházela ztráta na útočné polovině s následným rychlým protiútokem a zakončením do prázdné brány.

4. kolo: FC Slovan Liberec - FK Čáslav 5:0 (3:0)

Góly: 6., 31. a 72. Jan Přinda, 13. Filip Kavan, 54. Kryštof Netušil

Sestavy

FC Slovan Liberec: Fiala – Chládek (61. Jungwirth), Hron (46. Netušil), Černý, Smetana, Martínek (61. Kareš), Malý, Přinda, Neufus (61. Kašpar), Vu Minh Tu (46. Luu Truong Giang), Kavan

FK Čáslav: Jeřicha – Krejza, Vilímek, Kovář, Nácovský (61. Šveřepa), Dražinovský (73. Hájek), Procházka, Petr (46. Medlen), Jeřábek (73. Tlustý), Holý (61. Šanc Mi.), Vrdský

Zápas na hřišti jednoho z favoritů naší skupiny se stal skvělým zrcadlem pro jednotlivé hráče i hru celého týmu. V prvním poločase to opticky mohlo částečně vypadat, že hrajeme vyrovnané utkání, chvílemi se dařila rozehrávka a dostali jsme se i k nebezpečným zakončením, ale opět bohužel převažovali nedostatky technického i taktického charakteru (zkažené přihrávky, nezpracování míče, pomalý pohyb, nedostupování hráčů…). A domácí tyto chyby třikrát potrestali. Poločasový apel padl na úrodnou půdu a druhý poločas vypadal úplně jinak. Kluci si dokázali, že takto můžou hrát, a budou-li takto hrát, můžou být i úspěšní.