ČÁSLAVVYSOKÉ MÝTO
1:2(1:1)
so 12. 3. 2022 12:15 @ Atletické hřiště, Čáslav, ČDD U 17 C, 16. kolo

Mladší dorostenci nepodali špatný výkon, na body ale nestačil

V úvodním utkání jarní poloviny dorostenecké divizní soutěže skupiny C nepodali mladší dorostenci FK Čáslav špatný výkon, k bodovému zisku bohužel nestačil.

Čáslav – Vysoké Mýto 1:2 (1:1)

Po opatrném začátku prvního poločasu si hosté jednoduchou přihrávkou mezi obránce vytvořili první šanci, kterou domácí zastavili až pomocí penaltového faulu. Hostující Martinec se ze značky pokutového kopu nemýlil, a tak ve 13. minutě světelná tabule ukazovala stav 0:1. Změna skóre herní obraz výrazně nepozměnila, Čáslavští se na těžkém terénu pokoušeli o postupné zakládání útoků, které většinou skončilo nepovedenou přihrávkou za obranu. Hosté si jednoduchou hrou od stoperů další šance taktéž nevytvořili, utkání tak spíše připomínalo boj o střed pole. Jeden odražený balón ukořistil Ondráček, dobře ho vyvezl a předal u vápna Spáčilovi, jehož střela se otřela o tyč a určila poločasové skóre 1:1.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první a jednalo se tak o bitvu o každý centimetr hřiště. Šance si vytvářeli pouze hosté a nebýt výborných zákroků brankáře Beránka, mohlo se skóre několikrát měnit. Čáslavští branku Vysokého Mýta ve druhém poločase dokázali ohrozit pouze jednou po pěkné akci, na jejímž konci byl Koryčánek. Když už to vypadalo, že se domácí ubrání ke konečné remíze, zpracoval si hostující útočník odražený balon za obranu, udělal kličku brankaři a stanovil konečný výsledek 1:2 ve prospěch hostů.

Hodnocení trenérů: „V prvním mistrovském utkání jsme se potýkali s absencí několika klíčových hráčů. Staněk je dlouhodobě zraněný, v týdnu si přivodil problém s kolenem Hybler, Varga nemohl nastoupit po utkání staršího dorostu kvůli problému s kotníkem. Další hráči byli unavení po utkání za starší dorost, což se projevilo ve druhém poločase, když jsme už neměli dostatek sil a kvality, abychom je vynaložili na ofenzivní aktivity. Jinak se na těžkém terénu odehrálo vyrovnané utkání, kde si hosté vytvořili větší příležitosti ke skórovaní a dvě také využily.”

Branky: 38. Spáčil - 13. Martinec, 84. Kužma.

Žluté karty: Beránek, Grulich, Jeřábek – Šeda.

Čáslav: Beránek - Šusta, Ondráček, Krejza, Vocl - Růžička (46. Trzaskalik), Spáčil (46. Jeřábek), Koryčánek (74. Strnad), Grulich, Roubíček (57. Matz) - Roček (65. Málek). Trenéři Lebudška, Ronovský.