Mladší dorostenci přivezli ze Střešovic jeden bod

V sobotu 30. dubna odehrálo mužstvo čáslavských mladíků své utkání na půdě pražských Střešovic.

SK Střešovice 1911 - FK Čáslav 1:1 (0:0)

Na krásném trávníku se obě mužstva pokoušela o kombinační hru. Začátek utkání byl v režii domácích, kteří na hosty vyrukovali aktivním přístupem a byli ve všech soubojích rychleji a důrazněji. Hosté ale pozorně bránili a s tlakem domácích si poradili na výbornou. Naopak v průběhu poločasu to byli právě čáslavští, kteří si vypracovali zajímavé příležitosti ke skórování, ty se jim bohužel nepodařilo využít, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Hned na začátku druhého poločasu se hosté ujali vedení, kdy si Hybler všiml vysokého postavení domácího brankáře a střelou ze středového kruhu ho dokázal překonat. Domácí nesložili zbraně a vrhli své síly do útočení. Unavení hosté srdnatě bránili nápor domácích, kterým se podařilo v 63. minutě srovnat skóre. Ve zbytku utkání už se hosté pouze bránili, ale do výraznějších gólových příležitostí domácí útočníky nepustili.

Hodnocení trenérů: ,,Hráli jsme proti kombinačně silnému celku, který se v soutěži pohybuje na nejvyšších příčkách a kluci v utkání obstáli. Dokázali jsme si vypracovat příležitosti ke skórování a s náporem soupeře jsme si v defenzívě také slušně poradili. Škoda nevyužitých příležitostí, ale i tak musíme kluky za výkon pochválit, zvláště za plnění defenzivních úkolu, hlavně ke konci utkání, kdy už síly docházely a tlak domácích se stupňoval. Občas si situace sami komplikujeme, zvlášť tím, že lacině ztrácíme jednoduché balony, nedokážeme balon podržet na kopačkách po delší časový úsek a dostáváme tím soupeře na koně, s tím máme problém dlouhodobě. Ještě jednou chceme kluky pochválit za jejich práci, protože i přes únavu nechali na hřišti vše, doufáme, že do dalších utkání už se nám uzdraví všichni marodi a únavu budeme moci rozmělnit mezi více hráčů.“

Branka: 51. Hybler

Čáslav: Málek Matyáš - Šusta, Roubíček, Ondráček, Vocl - Grulich, Spáčil (45. Švanda), Málek Lukáš, Varga - Hybler (70. Matz), Roček Trenéři: Lebduška, Ronovský.