229_20220310_104202.jpg

Mladší dorostenci si v generálce poradili s Chotěboří

V generálce na jarní část České divize dorostu U17 Čáslavští mladíci uspěli, soupeři z Chotěboře nadělili ,,bůra.”

Chotěboř - Čáslav 1:5 (1:3)

Začátek zápasu konečnému výsledku nenasvědčoval, kdy se domácí brzy po úvodním hvizdu ujali vedení. Čáslavští s odpovědí neotáleli dlouho a během deseti minut nepříznivý výsledek po trefách Hyblera a Spáčila otočili ve svůj prospěch. Do konce prvního poločasu se na listinu střelců zapsal ještě Roček, a tak se šlo do kabin s dvoubrankovým vedením hostů.

Druhý poločas připomínal poslední utkání mladších dorostenců proti Velimi, a oproti prvnímu poločasu se tempo zápasu výrazně snížilo. Opět se zápas v druhém poločase pouze dohrával. Ačkoli se hrálo de facto na jednu bránu, tak se gólově prosadili pouze Hybler s Ročkem, čímž uzavřeli své gólové účty na dvou vstřelených brankách.

Komentář trenérů: „K zápasu jsme odjížděli v osekané sestavě, s tím že většina kluků bude muset odehrát ještě porci zápasu za starší kategorii. S touto situaci se nepatrně potkáme i v mistrovské sezóně, proto je dobře, že si ji kluci vyzkoušeli i v posledních přípravném utkání. První poločas snesl slušné měřítko, hrálo se v tempu a vytvořili jsme si gólové šance po pěkných kombinacích. Soupeř skóroval hned v první minutě po našem zaváhání v rozehrávce na obranné polovině, na to i na vstup do zápasu si budeme muset dát v mistrovských utkáních pozor. Soupeř nás zlobil hlavně rychlými brejky, ale až na výjimky si s tím obrana poradila, ať už včasným vyběhnutí brankáře nebo zakročením obránců.

Opět nás mrzí, jakým způsobem jsme se prezentovali ve druhém poločase. Už druhý zápas po sobě jsme se přizpůsobili hře soupeře, a místo toho abychom využili prostoru, který nám soupeř poskytl a odvážně si vyzkoušeli nové situace, tak jsme polevili. Do hry se dostali i hráči, kteří v přípravě neměli tolik příležitosti ukázat své schopnosti a ve svých rolích obstáli, s tím jsme spokojeni.”

Branky Čáslavi: 5., 82. Hybler, 11. Spáčil, 32., 75. Roček.

Čáslav: Beránek - Šusta, Roubíček (45. Novák), Ondráček, Růžička - Strnad, Spáčil (45. Matz), Grulich, Kubín (45. Lanc) - Hybler, Roček. Trenéři Lebduška, Ronovský.