143_20240417_095230.jpg
140_20240403_122320.jpg
398_20220623_134826.jpg

Na chytání bronzu byl okresní turnaj v Suchdole ideální

Zpestření v podobě okresního finálového turnaje starších přípravek si v sobotu 18. června dopřáli čáslavští fotbalisté kategorie U11. Nebylo to ale nic příjemného, protože ve velkém horku museli v Suchdole zvládnout osm dvacetiminutových zápasů.

Hráči dostali od trenéra L. Hájka dva hlavní úkoly: jako jeden z favoritů určitě postoupit ze skupiny do play-off a vyvarovat se o přestávkách mezi jednotlivými zápasy pobytu na sluníčku. Jak moc důležité bylo šetřit síly a také pravidelně střídat, se ukázalo ve druhé polovině turnaje.

Čáslav prošla základní skupinou v pohodě - až na zaváhání s Chotusicemi, které si tak vybojovaly postup z prvního místa. „Herně jsme se trápili ještě se sdruženým týmem Malešova a Křesetic, naopak s Bratčicemi, Kutnou Horou B a Vrdy jsme dominovali,“ připomněl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jeho svěřenci pak úspěšně zvládli klíčovou čtvrtfinálovou bitvu s Močovicemi, a mohli tak začít pomýšlet na medailové umístění. Stopku do finále jim sice vystavil nepovedený vstup do utkání s Kutnou Horou A, kdy za necelé první tři minuty třikrát inkasovali, ale zápas o bronzovou příčku už odehráli s plnou vážností a dotáhli ho do vítězného konce.

„Turnaj v Suchdole byl vzhledem k počasí a počtu zápasů velmi náročný a z pohledu konečného umístění asi i spravedlivý. Všechny hráče jsem pochválil za předvedené výkony - pokaždé se blýskl někdo jiný - a za disciplinovanost. Dětem hodně pomohli jejich rodiče, kteří jim vytvořili výborné zázemí s pravidelnými dodávkami energie, vytrvale je povzbuzovali a ještě u toho stačili chytat bronz. Cinklo to, což byla pro všechny zasloužená odměna,“ nechal se slyšet Luboš Hájek.

Výsledky Čáslavi U11 ve skupině A:

- Bratčice 3:0, branky a asistence: T. Pekhart (P. Zelený) - 1:0, T. Pekhart (J. Paula) - 2:0, J. Paula (T. Pekhart) - 3:0
- Chotusice 2:3, branky a asistence: J. Paula (T. Pekhart) - 1:0, Š. Mariani (T. Pekhart) - 2:3
- Malešov 3:1, branky a asistence: M. Černý (F. Babák) - 1:0, F. Babák (bez asistence) - 2:1, M. Černý (F. Babák) - 3:1
- Kutná Hora B 9:2, branky a asistence: P. Zelený (F. Babák) - 1:0, F. Babák (T. Pekhart) - 2:0, T. Pekhart (T. Klapal) - 3:0, T. Pekhart (M. Zikmunda) - 4:1, J. Paula (O. Rek) - 5:1, M. Zikmunda (J. Paula) - 6:1, O. Rek (J. Paula) - 7:2, O. Rek (P. Zelený) - 8:2, T. Pekhart (bez asistence) - 9:2
- Vrdy 7:1, branky a asistence: T. Pekhart (bez asistence) - 1:0, Š. Mariani (T. Pekhart) - 2:0, F. Babák (bez asistence) - 3:1, T. Jeřicha (M. Zikmunda) - 4:1, O. Rek (bez asistence) - 5:1, M. Černý (J. Paula) - 6:1, T. Pekhart (bez asistence) - 7:1

Pořadí ve skupině A: 1. Chotusice, 2. Čáslav U11, 3. Vrdy, 4. Bratčice, 5. Kutná Hora B, 6. Malešov/Křesetice.

Výsledky Čáslavi U11 v play-off:
- Močovice 5:2 (čtvrtfinále), branky a asistence: T. Pekhart (bez asistence) - 1:0, J. Paula (T. Pekhart) - 2:2, J. Paula (bez asistence) - 3:2, J. Paula (T. Pekhart) - 4:2, J. Paula (L. Hájková) - 5:2
- Kutná Hora A 2:4 (semifinále), branky a asistence: T. Pekhart (L. Hájková) - 1:3, T. Pekhart (bez asistence) - 2:4
- Chotusice 4:1 (o 3. místo), branky a asistence: T. Pekhart (J. Paula) - 1:0, T. Pekhart (bez asistence) - 2:1, J. Paula (T. Klapal) - 3:1, J. Paula (L. Hájková) – 4:1

Celkové pořadí: 1. SK Sparta Kutná Hora A, 2. FK Uhlířské Janovice, 3. FK Čáslav U11, 4. FK Chotusice 1932, 5. TJ Slavoj Vrdy, 6. TJ Sokol Močovice, 7. TJ Sokol Družba Suchdol, 8. AFK Bratčice, 9. FK Čáslav U10, 10. SK Sparta Kutná Hora B, 11. Malešov/Křesetice, 12. TJ Sokol Paběnice.

Čáslav U11: T. Klapal - P. Zelený, Š. Mariani, J. Paula, T. Pekhart, M. Černý, L. Hájková, M. Zikmunda, F. Babák, O. Rek, T. Jeřicha. Trenér: L. Hájek.

FOTOGALERII Z TURNAJE NALEZNETE ZDE!