SK Sparta KolínČÁSLAV
2:2
ne 2. 4. 2023 12:00 @ Brankovická / tráva č.2, ČDŽ U 14 C, 16. kolo

Na derby do Kolína dorazil kompletní tým FK Čáslav U14

Celý zápas byl vyrovnaný, bojovný a ve svižném tempu. Nám patřil 1. poločas. Domácí měli více ze hry ve 2. poločasu, kdy si chvílemi vytvářeli až drtivý tlak. Hráčem utkání byl z mého pohledu náš střední záložník a po odchodu Vavřiny ze hřiště i kapitán, Tomáš Vedral, který byl skutečně u všech důležitých momentů tohoto zápasu.

40. Těsně před ochodem na poločasovou přestávku vyšle Vedral dlouhým míčem do křídelního prostoru Houdka, který pohotově a pro něj nezvykle levou nohou přehodí domácího brankáře. 0:1.

46. Přehnaným důrazem v souboji u rohového praporku fauluje Vedral hráče Kolína. Trestný kop a přesná hra hlavou znamená vyrovnání 1:1.

47. Na naší útočné polovině vybojuje Vedral míč a okamžitě centruje před bránu. Nejvýše se dostane Ozank a hlavou usměrní míč do soupeřovy brány. 1:2.

70, Domácí stupňují tlak na naši bránu. Útočící hráč s míčem je na hranici pokutového území. Vedry je jeden z několika našich hráčů, kteří se snaží rychle vystoupit proti útočníkovi. Bohužel jsme pomalejší a dobře mířená střela skončí pod břevnem naší brány. 2:2

80.Zahráváme trestný kop na polovině soupeře. Exekutor Tomáš Vedral dá míč přesně na hlavu Svobody, bohužel míč skončí vedle brány.

„Remíza a bod z venku je odměnou za bojovnost a touhu po vítězství, kterou všichni kluci v zápase předvedli. Zkazili jsme hodně lehkých přihrávek aniž jsme byli pod tlakem. Na rozdíl od minulého týdne jsme neměli klid na finálku po zemi mezi obránci. V některých momentech jsme si vybírali zbytečně složitá řešení situací,“ řekl k utkání trenér Čáslavi Josef Peška.

Branky Čáslavi: 40. Houdek (Vedral), 47. Ozank (Vedral)

Čáslav: Bleha - Machotka, Flieger, Vavřina (51.Zavadil), Svoboda, Houdek (41. Suchomel), Ozank (64.Novotný), Vedral, Kosolapchenkov (74. Kunášek), Chloupý, Kříž (64. Miřácký). Trenéři Paták Miroslav, Peška Josef.