Nejmladší hráči v týmu se postarali o vedoucí branku

Mužstvo staršího dorostu U19 FK Čáslav odehrálo poslední přípravné utkání na podzimní část soutěže ČDD U19, sezony 2022/23. Čáslav byla hosty celku FC Velim, hrající krajský přebor staršího dorostu U19

FC Velim - FK Čáslav 0:3 (0:1)

Velim se mohla v 17. minutě dostat do vedení, ale jejich útočník zbrkle přestřelil. Na druhé straně mohl skórovat o minutu později Lanc, ale také v dobré šanci mířil mimo branku. Vedení se dočkali čáslavští hráči ve 20. minutě, kdy po akci na jeden dotek po ose Málek – Filip – Spáčil posledně jmenovaný prostřelil domácího brankáře – 0:1. Následně mohli hosté skóre navýšit, ale Spáčil ze dvou po sobě jdoucích trestných kopech trefil pravou tyčku.

Ve druhém poločase se Čáslavští nechali zatlačit před pokutové území, domácí však naskytnuté příležitosti nevyužili, dvakrát se vyznamenal gólman Málek. V 66. minutě podnikli hosté rychlý brejk, Hybler převzal přihrávku od obránce Filipa, narazil doprava na Spáčila, který kolmicí vyzval nabíhajícího Vargu – 0:2. V 74. minutě se předchozí situace opakovala, Hybler po rychlém útoku po levé straně poslal do akce Spáčila, jenž zpětnou příhrou před branku ideálně uvolnil ke skórování Šejvla – 0:3.

Branky Čáslavi: Spáčil, Varga, Šejvl.

FK Čáslav: Málek – Spáčil, Šejvl, Šimek, M. Hájek, Havlík, Havránek, Filip, Hybler, Kilián, Kubín, Lanc, Ondráček, Roček, J. Roubíček, T. Roubíček, Šusta, Varga, Vocl. Trenér: J. Spáčil. Asistent trenéra: V. Junek.

(jot – foto: Josef Tůma)