Nově tvořící se U14 absolvovala přípravu proti SK Vyžlovka

Nově tvořící se tým FK Čáslav U14 zavítal ke svému přípravnému zápasu na hřiště SK Vyžlovka. Náš soupeř hraje středočeský krajský přebor. V minulé sezóně sehrál 34 mistrovských zápasů. Pouze jeden zápas prohrál a v jednom zápase remizoval. Ostatní zápasy vyhrál a s celkovým skóre 227:22 skončil na druhém místě, pouhé tři body za prvním.

SK Vyžlovka - FK Čáslav U14 3:3 (3:1)

Své útočné kvality nám domácí ukázali hned v první poločase, kdy dokázali 3x rozvlnit síť v naší bráně. My jsme se celý první poločas hledali. Hráči si zkoušeli nové posty a ne vždy to klapalo. Postupem času jsme začali být aktivnější, sehranější a pro soupeře nebezpeční. Odměnou nám byla branka Šimona Kříže, který přehodil vysokého brankáře domácích.

V poločasové přestávce jsme si ujasnili, co změníme a zlepšíme do druhého zápasového dějství.

Jestliže první poločas patřil domácím, tak druhá polovina zápasu byla pod naši taktovkou. Kombinačně i individuálně jsme začali soupeře přehrávat.

V 50. minutě Chloupý rychlou kličkou obešel protihráče a míč přihrál mezi dvěma obránci do běhu Fliegerovi, který překonal domácího gólmana a snížil na 3:2.

Chuť neprohrát tento zápas odstartovala vlnu útoků na domácí bránu. Dvě minuty před závěrečným hvizdem hlavního rozhodčího zahrával Rajchman rohový kop a míč poslal přesně na hlavu Ondry Petra, který ho usměrnil do domácí brány.

Trenéři se shodli, že kluci si zaslouží pochvalu za předvedený výkon ve druhém poločase. Je dobře, že jsme nesložily zbraně za stavu 3:0 a podařilo se zápas dotáhnout do remízového konce. Současně připomněli hráčům, že je před námi ještě hodně práce. S koncem dovolených se snad podaří zlepšit tréninkovou docházku, protože v mistrovských zápasech nás čekají nároční soupeří.

Velkým pozitivem bylo, jak se předvedli nové tváře v našem týmu. Šimon Kříž a Antonín Flieger vstřelili branku. Lukáš Chloupý po svém příchodu na hřiště protáhnul obranu soupeře a jeho střela těsně minula bránu. Po přestávce jsme po jeho akci vstřelili branku.

Branky Čáslavi: Kříž, Flieger, (Chloupý), Petr (Rajchman).

Čáslav: Bednář, Jeřicha - Zavadil, Vavřina, Suchomel, Klinkáček, Dražinovský, Petr, Klinkáček, Houdek, Rajchman, Vedral, Kříž, Chloupý, Michera, Ozank, Flieger. Trenéři: Paták Miroslav, Peška Josef.